Рятували навіть морських свинок: як працює організація "Порятунок тварин Харків"

Волонтери організації "Порятунок тварин Харків". Скриншот: kanaldim.tv

Організація "Порятунок тварин Харків" існує уже 7 років. Після 24 лютого 2022 роботи у них побільшало. З моменту повномасштабного вторгнення Росії команді вдалося врятувати понад 9 тисяч тварин, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

За 7 років роботи організація "Порятунок тварин Харків" не залишила в біді жодної тварини й не збиралися цього робити коли розпочалась велика війна. 50 відчайдушних працівників організації не розгубилися і точно знали, як діяти, аби врятувати тих, хто без них не впорається.

Перші півтора місяця після початку великої війни були найскладнішими. Люди виїжджали й залишали тварин вдома або на вулиці. Команда працювала цілодобово. Окрім того, треба було піклуватися про інших тварин у притулку. Він був розташований на виїзді з Харкова.

"Притулок знаходився на П'ятихатках, і люди, які знаходились там з тваринами, швидко втомлювалися. Нам довелося мінятися, аби годувати тварин та прибирати за ними. Роботи додалося, бо люди залишали тварин прямо в квартирах, на території приватних будинків. Ми рятували навіть свійських тварин та птахів", — розповіла представниця організації "Порятунок тварин Харків" Ярина Вінтонюк.

Так працювали, аж допоки 7 березня 2022 року російська ракета не зруйнувала притулок. На той момент там перебували 300 собак і 80 котів, а внаслідок ворожої атаки сім собак загинули, решту тварин вдалось евакуювати.

Після трагедії волонтери не опустили рук. Завдяки іноземним партнерам орендували кілька нових приміщень і продовжили рятувати беззахисних чотирилапих з-під обстрілів. Відкрили власну ветклініку, адже скалічених тварин стало значно більше.

Зараз до волонтерської діяльності долучаються й іноземні ветеринари. Вони приїжджають до Харкова, аби лікувати українських тварин. Також допомагають звичайні люди, яким небайдужа доля України.

"74-річний Брюс Перрі — колишній військовий пілот, доктор наук, має кілька професій. Він приїхав, щоб приєднатися до лав ЗСУ. Йому кілька разів відмовляли. Тож він почав допомагати нам", — додала Ярина Вінтонюк.

Спершу Брюс допомагав людям забезпечувати військових провізією, а потім приєднався до команди волонтерів "Порятунок тварин Харків".

"Я не маю ветеринарної освіти, але в мене все життя були домашні тварини. Моє серце розбите через те, що невинні переживають стільки смертей і страждань. Тож я намагаюся полегшити роботу персоналу, який надзвичайно зайнятий. Вони надають першу допомогу, прибирають вольєри. Я вигулюю собак", — розповів волонтер, військовий пілот з Канади Брюс Перрі.

Зараз Брюс продовжує візу аби повернутися до тварин у Харкові.

Сотні волонтерів з усього світу, попри небезпеку для власного життя, приїздять до України, аби у будь-який можливий спосіб підтримати нас і наблизити перемогу.

Також цікаво: Пухнастики шукають роботу: як постраждалим домашнім тваринкам знаходять новий дім

Прямий ефір