Пухнастики шукають роботу: як постраждалим домашнім тваринкам знаходять новий дім

Дуже хочеться, аби усі тваринки, які постраждали від війни, знайшли свої сім'ї та були у безпеці. Про це мріють і зоозахисний фонд UAnimals, і компанія "Робота.UA". Вони створили милі резюме для хвостиків, аби ті знайшли собі сім'ю. Тут можна побачити і менеджера з обігріву та муркотіння, заступника директора з вухатих справ, і пухнасту імідж-менеджерку. Більше про цю зворушливу ініціативу розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".
"Ми створили дуже милі резюме для пухнастих співробітників. Є менеджери з муркотіння, з тупотіння, з безпеки якості смаколиків", — розповідає бренд-менеджерка компанії "Робота.UA" Ольга Саранча.
"Пухнасті співробітники" — це проєкт, який запустила зоозахистна організація UAnimals. Усе почалося з ідеї засновника руху Олександра Тодорчука, який зараз захищає Україну на фронті і паралельно займається порятунком тварин.
"Він завжди наш генератор робочих ідей. Він сказав написати "Робота.UA" — можливо вони захочуть зробити класний проект. Я звязалася з "Робота.UA" і познайомилася з Ольгою Саранчою, яка підтримала цей проект", — каже директорка з партнерств та фандрейзингу UAnimals Валентина Тарковська.
Так на сайті з пошуку роботи з'явилися профілі пухнастих фахівців. Це мешканці різних українських притулків. Будь-який роботодавець може відгукнутися на резюме тваринки і взяти її на "роботу". Щоправда віртуально. Можна дізнатися заробітну плату тваринки на місяць — вона вказана в резюме, які в нього є здібності і досягнення.
Щоб не завдавати тваринам стресу, роботодавцям не дозволяють забирати їх фізично. Після того, як пухнастого співробітника найняли, у його профілі з'являється позначка компанії, в якій він працює.
"У майбутньому, коли ситуація в країні стабілізується і тваринки вийдуть зі стресу через війну, ми надамо можливість приїжджати, спілкуватися з тваринками і робити з ними фото", — каже Ольга Саранча.
Заробітну плату, яку роботодавці перераховують пухнастим співробітникам, спрямовують на порятунок постраждалих від війни тварин. Безпритульних стерилізують, допомагають у притулках з кормом і ліками, займаються евакуацією пухнастих та реконструкцією притулків. Є також проєкт "Зима близько", спрямований на закупку необхідних речі для притулків: генераторів, баків для води, сіна, комашок для тварин.
Поки на сайті опубліковано вісім резюме пухнастих співробітників. Майже всі вже працевлаштовані. Кількість хвостатих кандидатів буде збільшуватись — наступного року планують опублікувати сотню резюме. Таким чином більше компаній зможуть долучитися до благодійної ініціативи і допомогти тваринам пережити наслідки війни.
Читайте також: Як котики впливають на рівень стресу — пояснює психологиня Наталя Підлісна