Низка країн готові підписати з Україною контракти про постачання продовольства на 3-5 років, — Лещенко

Роман Лещенко. Фото: kanaldom.tv

На тлі світових криз цінність української землі та її продуктів зростає. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко.

Власникам землі міністр радить не поспішати розлучатися зі своїми ділянками, оскільки це дає низку переваг.

"Я на боці власника землі. Тому що я вважаю, що земля — ​​найкращий банківський депозит, капіталізація якого постійно зростає. Прибуток, якщо здавати в оренду ділянку, зростає", — наголосив Лещенко.

Тим часом, якщо є можливість придбати земельну ділянку, глава Мінагрополітики рекомендує нею скористатися.

"Але якщо ти маєш шанс сьогодні купити кілька гектарів землі, або купити однокімнатну квартиру десь у місті Києві, або Дніпрі, я всім раджу купувати землю, тому що, по-перше, її більше ніхто не виробляє, по-друге, українська земля унікальна з погляду якісних характеристик", — уточнив Лещенко.

За п'ять років ціни на землю значно зростуть, акцентував керівник відомства.

"Подивіться, що відбувається у світі. COVID-19, продовольчі кризи. Ціни на продовольство зростають, населення у світі зростає. І Україна як країна, яка агро має в основі, — це наш золотий запас. Тому громадян України я закликаю не поспішати, тому що за 5 років вартість землі буде в рази більшою", — продовжив Лещенко.

Міністр бачить великий потенціал з погляду капіталізації української землі та залучення інвестицій до аграрного сектору.

"Просто ми повинні розуміти, що українські чорноземи — це те, що є питанням розвитку. І люди, які працюють на землі, матимуть добробут і успіх з тієї простої причині, що є всі передумови для того, щоби капіталізація лише зростала. Подивіться ціни на продовольство, подивіться, яка глобальна криза, і як сьогодні стоїть запит на українську сільгосппродукцію", — деталізував Лещенко.

Крім того, врожаї 2021 року будуть надзвичайно багатими, наголосив глава відомства. І низка країн, з огляду на світові кризи, готові підписати з Києвом контракти про постачання продовольства.

"Як міністр аграрної політики хочу сказати, що цього року у нас будуть феноменальні результати із врожайності. У нас сьогодні черга стоїть з Азії, Африки, — країни, які готові за передоплатою підписувати контракти на 3 роки, на 5 років з погляду постачання продовольства", — сказав Лещенко.

Кризи змушують світ зважити цінність продовольства як найбільш значного ресурсу, акцентував міністр.

"Тому що вони розуміють, що глобальні зміни клімату, постійні перепади температур, криза з недопоставкою, проблема з водою, — це все призводить до того, що країни, які мають нафту, газ, золото, але не мають продовольства, вони сьогодні про це дуже сильно переживають. Тому що без продовольства ти не забезпечиш розвиток свого суспільства та безпеку в цьому питанні", — зазначив Лещенко.

Таким чином, Україна має більшу перевагу, а земельна реформа сприяє розвитку України, переконаний міністр.

"Тому Україна має дуже велику перевагу. І філософія нашої земельної реформи каже, що свій на своїй землі має працювати. Спочатку українець, а потім — усі інші. Ми хочемо показати суспільству, що земельна реформа — це те, що рухатиме країну вперед", — підсумував Лещенко.

Повна версія інтерв'ю: 100 днів після відкриття ринку землі: інтерв'ю з міністром Романом Лещенком

Нагадаємо, в Україні ринок землі був відкритий 1 липня, з цього моменту минуло 100 днів. Упродовж цього часу середня ціна паю склала майже 93 тис. грн. Максимальна ціна земельної ділянки — майже 3 млн грн. Кількість угод купівлі-продажу — понад 9 тис. Загальна площа проданих земель — 32 тис. гектар. Середній розмір ділянки — майже 3,5 га.

Прямий ефір