"Розлучають батьків із дітьми": майже 40 тис. жителів Маріуполя депортовані росіянами — деталі від Денісової

Жителі Маріуполя. Фото: Telegram/Денісова

Майже 40 тис. жителів міста Маріуполь (Донецька обл.) вивезені до так званої "ДНР" або РФ. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, посилаючись на дані місцевої влади Маріуполя, інформує "Дом".

Вона зазначила, що підрахунок депортованих ускладнений тим, що у людей забирають українські документи. Є випадки розлучення батьків із дітьми.   

"З лікарні у Маріуполі вивезено 17 дітей, які перебували на лікуванні. Їхні батьки залишилися і їх було евакуйовано до міста Запоріжжя", — навела приклад Денісова.

Частину примусово депортованих маріупольців виявлено у Естонії, куди вони в’їхали з території РФ.

"Окрім жителів Маріуполя, таким же чином до Естонії через територію Росії дісталися люди з Херсонщини, Харківщини, Луганщини", — повідомила омбудсман.

За словами цих людей, вони самі ухвалили рішення їхати через Росію, бо не могли виїхати у бік заходу України. Водночас були й такі люди, яких примусово направили до Росії, а після того дозволили їхати далі на власний розсуд.

"Звертаюся до Міжнародного комітету Червоного Хреста вжити всіх можливих заходів для сприяння у поверненні незаконно вивезених до РФ українців та відкриття безпечних гуманітарних коридорів з регіонів ведення бойових дій", — закликала Денісова.

Читайте також: Щонайменше 5 тис. цивільних загинули в Маріуполі, близько 30 тис. — примусово вивезли до РФ, — Кириленко

Прямий ефір