Росія спровокувала дефіцит води в окупованому Криму, — еколог

Симферопольское водохранилище пересохло. Фото: Facebook

На початок окупації в Криму були достатні запаси води, які за минулий час Кремль витратив на потреби мілітаризації. Про це у програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом" заявив експерт-еколог "Крим SOS" Олексій Василюк.

Він уточнив, що вода, яка до окупації надходила на півострів з материкової України по Північно-Кримському каналу, використовувалася, в основному, в сільському господарстві та промисловості.

Але з початком окупації з метою наповнення водосховищ для обслуговування російської військової техніки були перекинуті навіть русла деяких річок, і воду швидко викачали з ґрунтових горизонтів. А тим часом чисельність населення за рахунок тих, хто приїхали з Росії, різко збільшилася, потреба в воді теж росте. Так і виник вододефіцит, пояснив Василюк.

"І в результаті виявилося, що тепер води — немає. Але її немає не тому, що вона не надходить з материкової України, а тому що для обслуговування колосальної кількості військової техніки викачували водні підземні горизонти. Це було зроблено абсолютно нераціонально, й усі рішення, прийняті на цю тему окупаційною владою, приймалися без урахування того, що завтра води — не буде", — деталізував він.

Еколог не вірить у реалізацію російської ідеї опріснення морської води для водозабезпечення Криму. Він зазначив, що серед багатьох країн, які переживають брак водних ресурсів, лише Ізраїль може дозволити собі подібні проекти — з огляду на їх дорожнечу.

"Думаю, навряд чи Росія знайде гроші на опріснення. Немає якогось очевидного рішення — де взяти воду, але я не думаю, що цим рішенням буде опріснення, оскільки це найдорожчий варіант з усіх. Хоча, в принципі — це можливо", — продовжив Василюк.

Однак затяжні дощі, які йдуть цього року, починаючи від зими, допоможуть окупованому півострову хоча б частково заповнити порожні водосховища. Ця вода може бути використана для побутового обслуговування населення, припускає еколог.

"Внутрішні водосховища в Криму (їх всього 14) майже всі дозволяють наповнення, хоча б частково, з осаду, з води, яка сходить з гір. Так, звичайно, вони наповняться. Для Криму це хороша новина — принаймні, для побутового постачання населення. Цього року окупаційній владі дуже сильно пощастило з дощами", — резюмував Василюк.

Повна версія інтерв'ю: Керченський міст вбиває екологію Криму: про злочини Росії говоримо з експертом "Крим SOS"

Нагадаємо, ситуація з водопостачанням в окупованому Криму залишається критичною. Тому "влади" півострова мають намір витратити 70 млн руб. на пошук прісної води в Азовському морі. Експерти зазначають, що ідея видобутку прісної води під Азовським морем для забезпечення нею півострова — безпідставне з ряду причин.

Читайте також: Прісна вода з Азовського моря: геолог розвінчав надії окупаційної влади Криму

Прямий ефір