Росія плете павутиння навколо Білорусі, — політолог

Александр Лукашенко и Владимир Путин. Фото: kp.by

Росія намагається використати кризу, в якій опинилася Білорусь, щоб схилити президента країни Олександра Лукашенка до активізації Союзної держави. Про це у програмі "На самом деле: Украина" телеканалу "Дом" заявив український політолог Володимир Фесенко.

Політолог наголосив, що зробивши низку агресивних необдуманих кроків, в тому числі в переслідуванні опозиції, Лукашенко спровокував глибоку кризу, в якій опинилася Білорусь.

"Криза спочатку всередині країни, а потім у відносинах з Євросоюзом, з Україною, з більшістю своїх сусідів спровокував сам Лукашенко. Поки він діятиме так само, криза продовжуватиметься", — підкреслив Фесенко.

Кремль же, на думку політолога, намагається використати ситуацію у власних інтересах, отримавши в Білорусі, яка також є "подразником" для Росії, сферу додаткового впливу. А Лукашенко в свою чергу — опирається такій перспективі.

"Але тепер, коли Лукашенко через свої авантюрні дії опинився в ізоляції, в жорсткому системному конфлікті з Євросоюзом, з країнами Заходу, — він сподівається лише на підтримку Китаю та Росії. Росія може скористатися ситуацією, щоб сплести навколо Лукашенко павутиння, з якого він не зможе вибратися, — щоб поступово інтегрувати Білорусь до складу Союзної держави", — резюмував експерт.

Повна версія інтерв'ю: Державний тероризм: інтерв'ю з політологом Володимиром Фесенком про конфронтацію Білорусі зі світом

Нагадаємо, що Договір про утворення Співтовариства Росії та Білорусії був підписаний ще 2 квітня 1996 року, а через рік посилено Договором про Союз Білорусі та Росії. Зараз з боку Росії запущений процес про активізації Союзної держави з метою отримати контроль над Білоруссю. В ході переговорів у Москві 22 квітня Володимир Путін та Олександр Лукашенко вже узгодили 26 "дорожніх карт" з інтеграції двох країн.

Читайте також: Лукашенко сподівався в'їхати до Кремля на білому коні, — експерт про Союзну державу Росії та Білорусі

Прямий ефір