"Росія почала цю війну": глава Пентагону запевнив у підтримці України з боку США

Ллойд Остин. Фото: censor.net

Росія відповідальна за агресію на Донбасі, за окупацію українських територій і перешкоджання мирному врегулюванню. Про це сьогодні, 19 жовтня, заявив глава Пентагону Ллойд Остін під час робочого візиту до Києва. Він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, а також зі своїм українським колегою — міністром оборони Андрієм Тараном, інформує "Дом".

"Росія почала цю війну. Вона є тим каменем спотикання, який перешкоджає мирному врегулюванню. Вони порушили територіальну цілісність і суверенітет України. З нашого боку ми зробимо все можливе, щоб підтримати Україну", — заявив Остін.

Це перший візит глави Пентагону до Україні. І як тільки його літак приземлився вранці в Борисполі, Остін відразу написав у соціальних мережах: "Прилетів, щоб знову підтвердити непохитну підтримку США Україні".

"З 2014 року США виділили понад 2,5 млрд дол. для Збройних сил України, для забезпечення територіальної цілісності та захисту територій і територіальних вод", — повідомив Остін.

Головна тема для сьогоднішніх переговорів між міністерствами оборони України та США — практична реалізація підписаної раніше в Вашингтоні угоди про стратегічні засади оборонного партнерства. За словами міністра оборони України Андрія Тарана, ВСУ вже зараз здатні протистояти російській агресії, а підтримка США лише посилить міць української армії.

"Що у нас є, щоб зупинити російську агресію? У нас є головне — це Збройні сили України, які підготовлені та пройшли суворе навчання під час війни з російськими окупантами. Ми очікуємо, що США і надалі підтримуватимуть нашу незалежність і всіляко утримуватимуть Росію від подальшого поширення агресії", — зазначив Таран.

США є головним партнером України в сфері оборони та безпеки. З такої заяви розпочав свою зустріч з главою Пентагону президент Володимир Зеленський. Він також наголосив, що дуже цінно, що США підтримують Україну не тільки на дипломатичному рівні.

"Я хотів би подякувати вам і ще раз особисто президенту Байдену за отриману військову допомогу на 60 млн дол., про яку під час мого візиту говорив президент. Ми дуже вдячні, наша армія дуже вдячна", — сказав Зеленський.

За підсумками зустрічі із Зеленським міністр оборони США запевнив, що підтримка Штатами українського суверенітету — непохитна. Крім цього, Остін прямо висловив своє ставлення до Росії. Зокрема, глава Пентагону закликав Кремль припинити дестабілізаційні дії на Чорному морі та вздовж кордонів України. А також зупинити кібератаки проти США та їхніх союзників.

Читайте також: Підсумки 19 жовтня: візит глави Пентагону, нові закони від Ради та зміни у складі Кабміну (ВІДЕО)

Прямий ефір