Російський закон про заборону українцям володіти землею в Криму не визнає ЄС

Крым. Фото: ictv.ua

Указ президента РФ Володимира Путіна про заборону всім, хто не є громадянами Росії, володіти землею в окупованому Криму, є порушенням міжнародного гуманітарного права. Про це заявила делегація Європейського Союзу при ОБСЄ під час засідання Постійної ради Організації, пише "Дом" із посиланням на "Укрінформ".

"Ми шкодуємо щодо того, що 20 березня 2021 року набрав чинності указ президента Росії про внесення більшої частини території незаконно анексованих Криму і міста Севастополя до списку прикордонних територій Російської Федерації, на яких негромадянам РФ заборонено володіти землею", — йдеться в заяві.

В ЄС також зазначили, що цей указ є черговою спробою примусової інтеграції окупованого Криму до Росії.

"Європейський Союз залишатиметься відданим повному впровадженню своєї політики невизнання, зокрема шляхом обмежувальних заходів", — наголошується в документі.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що після деокупації півострова цей указ втратить юридичну силу, тому порадив українцям зберігати всі документи, що підтверджують їхнє право власності в Криму.

Як відомо, 20 березня набув чинності указ президента РФ про заборону володіти землею в окупованому Криму "іноземним громадянам".

Обмеження введено в Євпаторії, Керчі, Ялті, Судаку. Під заборону не потрапили землі в Сімферополі, Джанкої, Красноперекопську, Білогірському, Красногвардійському та Первомайському районах.

Медіа-партнери
Прямий ефір