Росія — ядерний терорист, посилення економіки України, інноваційні парки — засідання уряду (ВІДЕО)

Засідання уряду. Фото: kmu.gov.ua

Світ має вплинути на Росію, аби її військові негайно покинули територію Запорізької атомної електростанції, прилеглі території та місто Енергодар. Адже наслідки потенційної катастрофи відчує не лише Україна, але і весь світ. Про це сьогодні, 9 серпня, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, інформує "Дом".

Він зазначив, що зараз Росія стала "головним світовим терористом".

"Ядерним терористом. По-іншому назвати ситуацію навколо Запорізької АЕС просто неможливо. Мінування найбільшої в Європі атомної електростанції та провокаційні обстріли, які здійснюють російські війська, мають отримати відповідну оцінку. Росія повинна отримати статус держави — спонсора тероризму. Про це ми говоримо з усіма партнерами, і насамперед зі Сполученими Штатами, де така ініціатива вже здобула підтримку Конгресу", — додав Шмигаль.

Крім того, на засіданні обговорили співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та планування бюджету на 2023 рік — це буде бюджет воєнного часу із пріоритетом на армії та обороні.

"Кабінет міністрів передбачає збереження виплат за всіма соціальними програмами. Макроекономічна стабільність держави — це третій надважливий пріоритет. Також плануємо створити в межах державного бюджету Фонд оперативного відновлення, куди міжнародні донори матимуть змогу спрямовувати кошти, а також куди зможе перераховуватися прибуток низки державних підприємств. Крім того, опрацьовуємо можливість того, аби конфісковані російські активи та ресурси перш за все були спрямовані саме на відновлення житла людей", — повідомив прем’єр-міністр.

Шмигаль також зазначив, що уряд підтримує пропозицію президента Зеленського, щоб західні країни заборонили росіянам в'їзд на свої території.

Очільник уряду анонсував виділення чергових 45 млн грн, які будуть спрямовані на безповоротні гранти для створення нових переробних підприємств у межах програми "єРобота". Також стартувало приймання заявок за ще одним напрямом "єРобота" щодо безоплатного навчання на ІТ-спеціальностях. Близько тисячі українців зможуть безоплатно опанувати нові сучасні та затребувані навички, що допоможуть підтримувати економіку України.

Також уряд має затвердити новий законопроєкт про інноваційні парки.

"Таких парків в Україні вже більш ніж пів сотні. Наша мета — збільшити їхню кількість та підвищити ефективність роботи. Тому законопроєкт створює системний підхід для підтримки інновацій у межах цих парків і систематизує державну політику щодо їхньої роботи", — поінформував Шмигаль.

Читайте також: Проєкт держбюджету України на 2023 рік — пріоритети назвав Шмигаль

Нагадаємо, раніше Шмигаль повідомляв, що Україна конфіскує 903 об’єкти, які належать Росії, на користь українського народу. Відповідний указ президента про передачу на користь України та українського народу низки російських активів затвердив Кабінет міністрів.