"Росія стала державою воєнних злочинів": новий формат гарантій безпеки запропонував президент України на форумі Давос-2022 (ВІДЕО)

Виступ президента України на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Світовій спільноті потрібно створити глобальну структуру, яка зможе протягом 24 годин дати достатню підтримку будь-якій країні, яка зазнала воєнного нападу, стихійного лиха або пандемії. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 23 травня, у своєму зверненні до учасників Всесвітнього економічного форуму у Давосі, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу глави держави.

"Зараз справді такий момент, коли вирішується, чи пануватиме у світі груба сила. Якщо пануватиме, то наші думки їй не цікаві. І в Давосі ми можемо більше не збиратися. Бо для чого? Груба сила не шукає нічого, крім як підкорення тих, кого хоче підкорити. І вона не дискутує, а вбиває одразу, як це робить Росія в Україні просто зараз, просто в цей час, коли ми з вами спілкуємося. До речі, погляньте, будь ласка, на будівлю колишнього Російського дому в Давосі. Він перетворений на Дім російських воєнних злочинів. І це є приклад їхньої трансформації. Того, що Росія зробила із собою, ставши державою воєнних злочинів. І того, що вона несе світу, надихаючи ще й інших потенційних агресорів. Замість успішних мирних міст — чорні руїни. Замість нормальної торгівлі — заміноване море й заблоковані порти в Україні. Замість туризму — закрите небо й тисячі російських бомб і крилатих ракет. Ось як виглядатиме світ, якщо людство проґавить цей поворотний момент. Виглядатиме, як дуже велика колекція воєнних злочинів", — сказав Зеленський.

Президент України зазначив, що недопущення війни було б гарантовано, якби дії світу були превентивними, а не реагуванням.

Також Зеленський запропонував світові створити такий прецедент відновлення країни після війни, який продемонструє всім, хто мріє знищити життя сусіда, що війна не дає бажаного результату. І запросив учасників форуму до участі в цій відбудові.

"Обсяг робіт колосальний. Маємо більш ніж пів трильйона доларів збитків. Десятки тисяч об'єктів зруйновані. Потрібно відбудувати цілі міста, цілі галузі. І ми пропонуємо спеціальну, історично вагому модель відбудови. Коли в кожної з країн-партнерів або в міст-партнерів, або в компаній-партнерів буде історична можливість взяти шефство над тим чи іншим регіоном України, містом, громадою або галуззю", — пояснив глава держави.

Він нагадав, що з цією метою було створено фонд відновлення України United24.

"І закликаємо долучитися до підтримки, користуючись цією платформою. Українською державною платформою. Для кожного донора ми даємо конкретну пропозицію, як допомогти й куди спрямувати кошти. Де зараз пріоритет. Цільовий характер роботи — це абсолютний пріоритет. А надалі під цим брендом United24 ми пропонуємо створити глобальну структуру, яка зможе протягом 24 годин дати достатню підтримку будь-якій країні, що зазнала воєнного нападу, стихійного лиха чи, наприклад, пандемії. Тобто ми пропонуємо новий формат гарантій безпеки. На основі того, через що ми самі пройшли. Через що ми зараз проходимо. Має бути те, що забезпечує прецедент абсолютно вчасної допомоги. Кожному, хто її потребує. Щоб зберегти мир, щоб зберегти життя, щоб зберегти соціальну стабільність. Тобто всі необхідні елементи для нормальної економіки. Як, наприклад, є служба 911, так має бути United24, що в глобальному масштабі гарантує безпеку", — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Тема України на форумі в Давосі — Кравчук розповіла, про що йтиметься (ВІДЕО)

Нагадаємо, швейцарський Давос приймає Всесвітній економічний форум. Цьогоріч через повномасштабне вторгнення РФ до України західні держави вирішили дистанціюватися від країни-агресора. Тому вперше від часів президентства Михайла Горбачова російських представників не буде на офіційних заходах. У центрі уваги — Україна.

Прямий ефір