Росія намагається ізолювати жителів ОРДЛО, — Мережко

КПВВ "Станиця Луганська". Фото: minre.gov.ua

Росія блокує роботу контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ), щоб ізолювати мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Про це сьогодні, 27 січня, розповів голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпартійного співробітництва Олександр Мережко у коментарі телеканалу "Дом". 

"Росія не зацікавлена в цьому. Я можу припускати, що це пов'язано з тим, що ситуація на тимчасово окупованій території погіршується. Росія не хотіла б, щоби пересічні громадяни, які перетинають КПВВ, бачили це. Вона намагається ізолювати цю окуповану частину, тому що будь-які контакти з неокупованою територією підсилюють проукраїнські настрої серед населення, які опинилися на тимчасово окупованій території", — пояснив він. 

Водночас Україна наполягає, щоби були розблоковані та відкриті КПВВ. 

"Це надзвичайно важливо, тому що Україна керується інтересами своїх громадян. Ми намагаємося покращити їхнє життя та допомогти їм у складній ситуації. Ми дбаємо про своїх громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території. Ми створюємо всі умови, щоб вони підтримували спілкування з територією, вільною від окупації", — додав нардеп. 

Читайте також: Найгірша ситуація — у політичній підгрупі: про діяльність ТКГ розповіли у Раді

Раніше повідомлялось, що дотримання режиму тиші на Донбасі дозволило знизити кількість обстрілів на 75%.

Прямий ефір