Російські олігархи продовжують спонсорувати війну в Україні: чому Захід гальмує із санкціями

Москва. Фото: apostrophe.ua

Володіючи величезними грошима та впливом, перша десятка російського Forbes не виступає проти війни в Україні та продовжує спонсорувати її. Проте лише 4 з них потрапили до американських санкційних списків, 5 — до списків Євросоюзу, і 8 — до британських. За словами експертів, Захід навмисне вносить до санкційних списків не всю путінську еліту, інформує "Дом".

"Умовно кажучи, олігархи зараз стають такими своєрідними голубами миру. Не завжди це ефективно, але в цьому випадку той же Абрамович приїжджає до нас. Тобто він є таким собі не офіційним послом між Кремлем і Банковою. Тому я вважаю, що Захід поки що ще використовує цих олігархів як одну зі ланок у комунікації. Не більше. Коли це стане вже взагалі не цікаво, повірте мені, жоден із них не омине санкції", — каже політолог Олександр Антонюк.

Персональні санкції мають на увазі, що людина не може в'їхати на територію країни, яка запровадила обмеження. Її активи там блокують, як бізнес. Збитки від таких санкцій є меншими, ніж від секторальних, проте, за словами економістів, його не варто недооцінювати.

Не всі російські олігархи можуть переписати на когось свій бізнес. Яскравий приклад — Роман Абрамович. Більшість його активів перебувала за кордоном, і після введення обмежень з боку ЄС та Британії він спішно продає все, щоб уникнути арешту майна. Або інший приклад — Алішер Усманов, який підтримав війну в Україні, прямо заявляє про шкоду від санкцій.

"Обидва олігархи, наближені до Путіна, вже подали кілька позовів до європейських судів для того, щоб зняти з себе ці санкції. І ось саме один з аргументів того ж Алішера Усманова, що санкції не дають можливості вести нормальний бізнес", — заявив голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

Списки персональних санкцій різних країн постійно розширюються. Так, лише за минулий тиждень США наклали обмеження на голів окупаційних адміністрацій Херсонської області та Маріуполя. Канада ввела санкції проти російських військових, які вбивали та катували українців у Бучі, а Швейцарія приєдналася до санкцій Євросоюзу та внесла до своїх списків ще 54 росіян.

Прямий ефір