Родинам, які не можуть отримати компенсацію від держави, допомагають із житлом — благодійний проєкт 

Сім'я Ірини Станішевської. Скриншот: kanaldim.tv

На початку повномасштабної війни російський снаряд влучив у будинок Ірини на Київщині. В оселі жінка з родиною встигли пожити всього кілька років, а накопичували на неї протягом десятиліть. Наразі сім'я вимушена мешкати у вагончику площею 10 квадратних метрів. У таких умовах Ірина з рідними живе вже понад два роки, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

За благодійні кошти на запит Київської обласної військової адміністрації для родини Ірини будують новий дім за технологією 3D. Готові залізобетонні модулі збирають за принципом конструктора. Будівельні роботи триватимуть кілька діб. Дім коштуватиме у півтора раза дешевше, ніж будівництво цегляного аналога. 

Це спільний проєкт групи компанії "СЕМАРК" та благодійного фонду "Район №1", спрямований на підтримку родин, які не можуть отримати компенсацію від держави через нестачу документів. 

"Одним із критерієм було те, що сім'ї не можуть податися на компенсацію від держави. Це певний відсоток сімей, які залишилися без уваги, тож потребували першочергової допомоги. Наприклад, вони побудували будинок і не встигли його ввести в експлуатацію. Тобто держава не має фактів підтвердження того, що в цієї родини був будинок, окрім, наприклад, зруйнованих блоків, які могли зафіксувати", — каже менеджерка зі зв'язків з громадськістю компанії "СЕМАРК" Юлія Куликова. 

Сам проєкт спрямований на відбудову зруйнованого житла українців через війну. Благодійники разом з Київською військовою адміністрацією обрали три громади з найбільш пошкодженими будинками. 

"В умовах війни для України перевагами є швидкість будівництва, заводський стандарт, чітка технологія та ефективність. Це набагато швидше. Матеріали сертифіковані", — резюмувала Юлія Куликова. 

Після зведення будинку почнуться внутрішні роботи, і вже за лічені місяці родина зможе переїхати до нової оселі.

Читайте також: Літніх людей, які залишилися без житла, поселили у новому містечку у Київській області  

Прямий ефір