Рішення про перший Чемпіонат світу з футболу та початок боїв за Донецький аеропорт — 26 травня в історії

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо п'ятницю, 26 травня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

26 травня 1928 року ухвалили рішення провести перший Чемпіонат світу з футболу. Історична подія відбулася в Амстердамі під час засідання Міжнародної федерації футболу. Ініціював проведення Чемпіонату світу з футболу очільник ФІФА Жуль Ріме.

Перший в історії Чемпіонат світу з футболу відбувся вже через два роки у столиці Уругваю Монтевідео. У змаганнях взяли участь 13 команд. Перемогу в турнірі здобули господарі, у фіналі обігравши аргентинців з рахунком 4:2.

Наразі Чемпіонат світу з футболу проводять раз на чотири роки. Матчі турніру завжди збирають численну аудиторію.

Цього дня відзначає день народження актор театру і кіно Богдан Бенюк. Сьогодні він святкує 66-річчя. Після школи уродженець Івано-Франківщини вступив до столичного театрального вишу. Ще бувши студентом, зіграв роль у знаковому фільмі українського режисера Леоніда Бикова "Ати-бати, йшли солдати".

Закінчивши навчання Бенюк став актором Театру юного глядача. Через два роки перейшов в Національний академічний театр імені Івана Франка, на сцені якого виступає й досі. Шекспірівський Річард III та бравий солдат Швейк — ключові театральні ролі Бенюка.

На рахунку актора понад 50 кіноробіт. Одна з них у фільмі грузинського режисера Зази Буадзе "Мати апостолів". Стрічка, яка розповідає про події на Донбасі після 2014 року, отримала десятки нагород на міжнародних фестивалях. З 2022 року Богдан Бенюк очолює Київського академічного драматичного театру на Подолі.

Дев'ять років тому розпочалися бої за Донецький міжнародний аеропорт. У ніч проти 26 травня 2014 року російські терористичні угрупування спробували захопити аеродром. Донецький аеропорт став взірцем найвищого героїзму українських захисників.

Запеклі бойові дії на його території тривали 242 дні. Протистояння закінчилося відходом українських підрозділів у січні 2015 року. На той момент всі об'єкти аеропорту були повністю зруйновані. Символ оборони Донецького аеропорту — диспетчерська вежа, яка впала після кількаденного танкового обстрілу російськими гібридними силами.

За офіційними даними, у боях за летовище загинуло близько сотні українських бійців. За мужність і відвагу захисників Донецького аеропорту прозвали "кіборгами". Їм присвячений однойменний художній фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір