РФ залишиться руйнівником світового порядку в найближчі 20 років, — розвідка США (ВІДЕО)

Российские военные. Фото: 24tv.ua

Росія у найближчі 20 років залишиться руйнівником світового порядку. Такий прогноз зробили американські спецслужби, повідомляє "Дом".

Доповідь про глобальні тренди розвідка США представляє раз у чотири роки. Її автори прийшли до висновку, що Російська Федерація домагатиметься визнання західними країнами її домінування в колишньому СРСР.

"Поки Путін залишається при владі, а, можливо, і після цього, Росія навряд чи відмовиться від своїх претензій впливати на Україну, навіть якщо майбутній наступник російського президента не розділятиме відданість Путіна нарощуванню нестабільності в Україні для примусу Києва, Європи і Вашингтона прийняти цілі, які ставить РФ", — йдеться в доповіді розвідки США.

Раніше Україна ініціювала проведення спеціального засідання ОБСЄ у межах Віденського документа — міжнародної угоди держав-учасників організації. Документ передбачає можливість консультацій з приводу будь-якої незвичайної і незапланованої активності збройних сил за межами їх звичайного місця розташування. У цьому випадку планували обговорити нарощування російських військ біля кордонів України. Але Росія відмовилася від участі в спеціальному засіданні.

Читайте також: Росія — головна проблема мирного процесу на Донбасі, — Квін (ВІДЕО)

Ситуацією на українсько-російському кордоні і загостренням на Донбасі стурбовані західні країни. Так, міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан закликав Росію роз'яснити мотиви своїх дій і припинити провокації.

"Я вказав усім моїм співрозмовникам, що Франція продовжить дипломатичні зусилля в тісній взаємодії з Німеччиною у межах Нормандського формату, щоб прийти до повної реалізації Мінських угод. Ці зусилля як і раніше необхідні, щоб домогтися деескалації напруженості і вирішення української кризи", — зазначив він.

Збільшення загрози з боку РФ обговорять наступного тижня в Брюсселі державний секретар США Ентоні Блінкен і міністр оборони Ллойд Остін з представниками НАТО і Євросоюзу.

Нагадаємо, український військовий загинув на Донбасі в результаті обстрілу НЗФ.

Прямий ефір