РФ направила до Казахстану військових, які воювали проти України

Перекидання військових РФ до Казахстану. Фото: informnapalm.org

Російська Федерація направила до Казахстану підрозділи, які брали участь у захопленні Криму та агресії проти України на Донбасі. Про це повідомляє міжнародна волонтерська спільнота розслідувачів InformNapalm, інформує "Дом".

Так, 6 січня російські військово-транспортні літаки перекинули до Казахстану військовослужбовців десантних спецпідрозділів Збройних сил РФ. Очікується, що на початковому етапі до країни прибудуть близько 200 кадрових російських військовослужбовців, крім десантників будуть представлені й інші гібридні сили Росії.

За попередніми даними, військовослужбовці ЗС РФ можуть бути залучені для зачистки в найбільш бунтівних містах Казахстану. А після цього їх спрямують на стратегічно важливі для Російської Федерації об'єкти — полігон із випробування засобів ПРО, космодром "Байконур" та інші.

Раніше ЗМІ повідомляли, що РФ відправляє до Казахстану військових із 45-ї окремої бригади спеціального призначення ВДВ, 98-ї дивізії ВДВ та війська Центру спеціального призначення РФ "Сенеж".

Згідно з розслідуваннями InformNapalm, всі ці підрозділи РФ брали участь в агресії проти України не лише під час операції із захоплення та окупації Криму, а й у бойових діях на Донбасі:

  • 98-а дивізія ВДВ (в/ч 65451) — зі складу дивізії в Україні були помічені військовослужбовці 217-го парашутно-десантного полку (в/ч 62295) та 331-го парашутно-десантного полку (в/ч 71211);
  • 45 ОБрСПН (в/ч 28337) — у 2014 році 45-й окремий полк ВДВ був розгорнутий до бригади з метою загального збільшення чисельності повітрянодесантних військ РФ. У 2001 році офіцерами 45-го полку ВДВ, серед яких був і відомий за подіями на Донбасі Ігор Гіркін (Стрєлков), було проведено серію викрадень місцевих жителів із чеченських сіл Хатуні, Махкети та Тевзені. З десятків випадків добре розслідувано чотири, викрадені особи досі вважаються зниклими безвісти.

Крім цього, 5 січня надходили повідомлення щодо фіксації військово-транспортних літаків, які прибували до Казахстану з РФ. Військові експерти припускали, що цими бортами могли перекидати найманців із російської приватної військової компанії "Вагнер", які не лише брали участь у бойових діях проти України, а й воювали на користь Кремля в Сирії, Лівії, Судані та інших країнах.

"Не виключено, що Кремль на тлі підвищеної уваги світової спільноти до подій у Казахстані не наважиться відкрито залучити російських військовослужбовців для вбивств та викрадень протестувальників у Казахстані, а використає для цього гібридні підрозділи", — зазначають розслідувачі InformNapalm.

Читайте також: Брав участь в окупації Криму — військовими ОДКБ у Казахстані командує російський генерал

Нагадаємо, в Казахстані після стрибка цін на зріджений газ із 2 січня відбуваються масові протести, які переросли у зіткнення з силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв з 5 січня запровадив у країні режим надзвичайного стану.

Також 5 січня Токаєв звернувся за допомогою до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. Відповідно до рішення Ради колективної безпеки ОДКБ, в Казахстан направлені військові сили, основу яких складають підрозділи Російської Федерації.

Операцію ОДКБ очолив командувач Повітряно-десантних військ РФ генерал-полковник Андрій Сердюков. Він брав активну участь в окупації українського Криму Росією у 2014 році. На той момент він був начальником штабу та першим заступником командувача військ Південного військового округу РФ.


Усі новини про протести у Казахстані читайте тут

Медіа-партнери
Прямий ефір