Режим НС оголошено на всій території Казахстану, — ЗМІ

Протести в Алмати (Казахстан). Фото: ap.org

Надзвичайне становище запроваджено на всій території Республіки Казахстан сьогодні, 5 січня. Про це повідомляє "Аззатик Уналгиси" ("Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода"), інформує "Дом".

Указ про оголошення надзвичайного стану підписав президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, про це повідомляється на його сайті, який зараз недоступний.

Раніше на тлі протестів президент оголосив надзвичайний стан в окремих регіонах: спочатку в Алматинській та Мангістауській областях, а потім в Алмати та Нур-Султані. У межах нього у містах вводиться комендантська година. Режими встановлено до 19 січня.

В останні години інтернет у Казахстані було відключено, а вебсайти заблоковані. Телефонний зв'язок також погіршився.

Читайте також: Як поводитися на тлі протестів громадянам України в Казахстані — рекомендації МЗС

Нагадаємо, у Казахстані після стрибка цін на зріджений газ із 2 січня відбуваються газові протести.

2 січня на вулиці міст Жанаозен та Актау вийшли багатотисячні мітинги з вимогою знизити вартість газу. Через добу протести охопили усі регіони країни.

4 січня в Алмати відбулися сутички протестувальників та поліції. В одному з міст Мангістауської області мітингувальники спробували взяти штурмом держадміністрацію.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв з 5 до 19 січня ввів режим надзвичайного стану в Мангістауській області та місті Алмати.

У Казахстані з 1 січня 2022 року ціна за літр зрідженого газу зросла до 120 тенге (0,28 дол. США), демонстранти вимагали зменшити її до 50-60 тенге (0,11-0,14 дол.). Зазначимо, що середня зарплата в країні станом на серпень 2021 року становила 256 тис. 455 тенге (590 дол.).

Читайте також: Токаєв став головою Ради безпеки Казахстану та пообіцяв діяти жорстко


Усі новини про протести у Казахстані читайте тут

Прямий ефір