Рекордні два тижні: хто і як створював унікальну червону вишиванку Усика з портретом вбитого героя Мацієвського

Вишиванка для Олександра Усика. Фото: instagram.com/marylu_by_nazarchuk

Унікальна червона вишиванка з портретом вбитого росіянами Олександра Мацієвського, у якій боксер Олександр Усик вийшов на зважування перед боєм з Ф'юрі, викликала справжній фурор у ЗМІ. Вишиту сорочку спеціально для спортсмена створили українські модельєрки зі Львова. Поряд із портретом майстрині написали слова із вірша Олександра Усика, який він присвятив українському герою. Більше про особливий предмет одягу розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Червону вишиванку спеціально для вітчизняного важковаговика за рекордні для такої роботи два тижні створили львівські майстрині — матір і донька Мар'яна та Марта Назарчук.

"Спершу думали вишити на спині козака, але потім подумали, що треба щось цікавіше. Нам сказали, що він захоплюється Олександром Мацієвським і навіть присвятив йому вірш. Знайшли у соцмережі цей вірш — коли слухали, піймали мурахи по тілу. Ми зрозуміли, що це воно", — каже Марта Назарчук.

Так і виникла ідея зобразити на вишиванці портрет розстріляного росіянами після слів "Слава Україні!" українського військового та написати вірш боксера, який він присвятив полеглому героєві. Вишиту сорочку передали Усику за кілька днів до бою, проте дівчата дуже хвилювалися, що не вгадали з розміром або ж кольором, адже шили її просто за фото із соцмереж. 

"Коли Усику вручили вишиванку, він сказав, що насправді не любить червоний колір, але вишиванка гарна. Все таки не вгадали трішки з кольором", — говорить модельєрка.

Здивуванню майстринь не було меж, коли побачили свою сорочку на українському боксерові перед зважуванням. Вишиванка підійшла ідеально. До того ж, майстрині зашифрували в орнаменті потужні символи. 

На передній частині сорочки — вишивка чорними нитками зі слов'янським орнаментом "Алатир", що є символом Бога-Творця. Він означає абсолютний баланс, гармонію й рівновагу. На спині сорочки — вишитий портрет Олександра Мацієвського і вірш, який йому присвятив Усик: "Слава Україні — за такі слова кулю ти отримав і тебе нема, але пам'ять вічна, воїне, тобі, ти за неньку рідну, ворогів давив. Показав ти силу, силу ЗСУ, так Героям слава, а тобі в раю".

Старша з родини Назарчуків, Мар'яна започаткувала власну справу 20 років тому. Ще у шкільні роки вона жила одяг і створювала незвичайні образи. Закінчивши університет, відкрила ательє у Львові. Мар'яна представляє вже четверте покоління швачок у її родині.

Читайте також:

Прямий ефір