Розширити систему автофотовідеофіксації до 600 камер обіцяють в МВС України

Фото: uzr.com.ua

Кожного року в Україні фіксують до 150 тис. дорожньо-транспортних пригод, в яких гинуть 3,5 тис. українців. За інформацією МВС України, 30% ДТП відбуваються через перевищення швидкості.

Ще приблизно 20% ДТП на українських автошляхах — через порушення правил маневрування. Ще 10% — через водіїв у стані алкогольного сп'яніння. 

Про це в ефірі програми "Право на право" на телеканалі "Дом" розповів радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.

"Цей "кривавий урожай" збирає порушення швидкісного режиму. Тобто там, де треба їхати 50 км/год плюс дозволених 20, людина їде 180 км/год, бо вважає, що у неї хороший автомобіль і вона вправний водій у свої 19 років", — зазначив представник МВС. 

Українські правоохоронці за зразок беруть досвід Польщі, де на дорогах встановлено понад 400 відеокамер і на третину зменшилася кількість ДТП.

"Ми встановили 55 камер в Києві та Київській області. В перспективі — встановлення по всій країні 600 камер протягом 3-4 років", — заявив радник міністра внутрішніх справ. 

Варченко нагадав, що безпека на дорогах — це пріоритет №1 згідно Стратегії безпеки руху, яку уряд затвердив наприкінці минулого року. Її мета — знизити смертність внаслідок ДТП щонайменше на 30% до 2024 року.

Повну версію програми можна подивитися на YouTube телеканалу "Дом".

Раніше повідомлялось, що впродовж 2020 року в Україні трапилося 3 327 ДТП за участю дітей. Внаслідок аварій загинули 156 дітей віком до 18 років, а 3 681 отримали травми.

Читайте також: Камери спостереження встановлять в українських електричках

Прямий ефір