Катування ув'язнених і закриття КПВВ: головні проблеми ОРДЛО назвали в ООН (ВІДЕО)
В окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) існує безліч проблем, пов'язаних із порушенням прав людини. Це катування ув'язнених, обмеження свободи слова, закриття КПВВ і багато іншого. Про це в програмі "На самом деле: Донбасс" телеканалу "Дом" розповіла очільниця Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.
Однією з головних проблем залишається те, що представники незаконних збройних формувань не допускають Місію ООН до місць ув'язнення і тимчасового тримання осіб, які розташовані на непідконтрольних територіях.
"Це викликає серйозну тривогу, оскільки можливість присутності незалежних спостерігачів і регулярні перевірки місць позбавлення волі — це один із основних інструментів, що дозволяють знизити рівень насильства в таких місцях. Ми не припиняємо спроб отримати потрібні дозволи та постійно звертаємося до різних органів влади з вимогою надати нам такий доступ, але наразі рішення цієї проблеми немає", — розповіла Богнер.
Це є однією з головних проблем, оскільки є інформація про тортури людей в місцях позбавлення волі в ОРДЛО.
"Також викликає тривогу питання захисту мирного населення, що проживає вздовж лінії дотику. З приходом пандемії коронавірусу ми зазначили, що обмеження на перехід лінії дотику значно посилилися, а це означає, що рівень життя людей, які проживають уздовж лінії дотику, погіршився в рази, оскільки їх позбавили права на перетин цієї лінії, права проходу і проїзду на підконтрольну територію з метою отримання послуг — банкінг, отримання пенсій, візити до родичів, отримання медичної допомоги", — додала представниця ООН.
Окрім того, на непідконтрольних територіях через пандемію коронавірусу багато осіб втратили роботу. Також існують проблеми обмеження свободи слова та свободи віросповідання.
"Нещодавно нами було зареєстровано випадки затримання блогерів — людей взяли під варту за висловлення власної думки в інтернеті", — додала Богнер.
Читайте також: Чи є олігархи в ОРДЛО: інтерв'ю з правозахисником Павлом Лисянським