П'ять головних напрямків діяльності "Кримської платформи" назвали в МЗС

Эмине Джапарова. Фото: tyzhden.ua

Діяльність "Кримської платформи", установчий саміт якої відбудеться 23 серпня 2021 року, зосереджуватиметься на п'яти пріоритетних напрямках. Про це розповіла перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джаппарова, інформує "Дом" із посиланням на "Український тиждень".

Вона наголосила, що "Кримська платформа" повинна стати зовнішньополітичним елементом загальної стратегії деокупації півострова. Кінцева мета, до якої рухатимуться учасники платформи — відновлення суверенітету України над півостровом.

"Для її досягнення тактично важливо посилити зусилля міжнародної спільноти, спрямовані на відновлення поваги до усталених норм і принципів міжнародного права та невизнання будь-яких спроб змінити міжнародно визнані кордони силовими методами. Фактично йдеться про спільний пошук відповідей на злочини РФ у Криму", — наголосила Джапарова.

За її словами, робота у межах платформи зосередиться на таких пріоритетних напрямках:

  • консолідація політики невизнання анексії Криму Росією;
  • посилення ефективності санкцій;
  • забезпечення безпеки в Азово-Чорноморському регіоні та Східному Середземномор’ї;
  • захист прав людини, зокрема, забезпечення свободи виявлення поглядів і мирних зібрань, а також освітніх, культурних і релігійних прав корінних народів державою-агресором;
  • подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку й екологічну ситуацію на півострові.

Нагадаємо, оргкомітет з підготовки саміту "Кримської платформи" очолив Дмитро Кулеба.

Читайте також: Учасники "Кримської платформи" підпишуть Кримську хартію, — Джапарова

Прямий ефір