Путін дограється до того, що українські ракети будуть націлені на Москву, — Арестович

У Москві. Фото: headtopics.com

У нинішній активній співпраці України з НАТО, чого всі роки побоювалася Росія, винен сам Кремль. Про це у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" заявив речник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович.

Він зазначив, що хоча немає формального вступу України до НАТО, Північноатлантичний альянс присутній на території України.

"Дійсно, військовослужбовці сил НАТО перебувають на території України в межах навчальних місій. Ми проводимо спільні навчання. Тільки на цей рік їх заплановано 25. І НАТО давно присутня на території України", — сказав Арестович.

У настільки активному просуванні НАТО в Україні винен Кремль, що окупував у 2014 році українські території та продовжує російську агресію.

"Всередині України була тривала дискусія — треба нам вступати в НАТО чи ні, з урахуванням того, що до 2014 року не було військової небезпеки. І своїми діями Кремль прибрав цю дискусію та отримав те саме наближення НАТО до кордонів Росії, якого вони так бояться. Тепер "злого НАТО" в Україні дуже багато", — сказав спікер української делегації в ТКГ.

"Але Кремль же не розуміє ще найголовнішого. Щойно Україна вступить до НАТО, кожен український солдат стане солдатом НАТО. А це зовсім інша історія", — додав він.

Тому найкращий вихід для РФ — піти на мирне врегулювання ситуації, вивести свої війська з Донбасу і з Криму, виплатити репарації Україні за період окупації.

"І ось тоді виникне підстава для відновлення нормальних відносин. І, можливо, можна буде серйозно обговорити питання загроз своїй безпеці, які Російська Федерація бачить у можливому вступі України до НАТО. Тоді ми можемо говорити, як нормальні країни. Зараз ми не можемо говорити, як нормальні країни, тому що ми — військові противники. І до такої ситуації призвела саме Росія", — наголосив Арестович.

З приводу озвучених побоювань президента РФ Володимира Путіна, що в Україні побудують бази НАТО під виглядом навчальних центрів і націлять ракети на Москву, Арестович відповів:

"Путін дограється до того, що українські ракети будуть спрямовані на Москву у найближчому майбутньому з однієї простої причини, що ми працюємо над ракетною програмою. І наші ракети оперативно-тактичного рівня зможуть діставати до Москви. Це паритетні дії у відповідь на дії Росії. Якби не було цієї агресії, ніколи б українські ракети ні на яку Москву не були б спрямовані".

Повна версія інтерв'ю: Чи витіснить Росія з Донбасу місію ОБСЄ: "Взгляд с Банковой" із Олексієм Арестовичем

Прямий ефір