Призначено тимчасового очільника СБУ — Зеленський підписав указ

Будівля СБУ. Фото: Facebook

Тимчасове виконання обов’язків голови Служби безпеки України після усунення Івана Баканова покладено на першого заступника голови СБУ Василя Малюка. Відповідний указ президента України Володимира Зеленського оприлюднений сьогодні, 18 липня, інформує "Дом".

"Першому заступнику голови Служби безпеки України Малюку Василю Васильовичу тимчасово виконувати обов’язки Голови Служби безпеки України", — йдеться в указі.

Раніше Зеленський поклав виконання обов'язків генерального прокурора України після відсторонення Ірини Венедіктової на заступника генпрокурора Олексія Симоненка.

Водночас заступник керівника Офісу президента України Андрій Смирнов в ефірі національного телемарафону підкреслив, що генпрокурорку Ірину Венедіктову та очільника СБУ Івана Баканова не звільнили, а тимчасово відсторонили для проведення розслідування.

"Мова про звільнення цих двох посадових осіб поки що не йде. Мова йде про те, що генеральну прокурорку відсторонено від посади, а голову Служби безпеки тимчасово усунено від виконання обов'язків", — прокоментував Смирнов.

За словами народної депутатки України Мар'яни Безуглої (фракція "Слуга народу"), кадрові рішення президента Зеленського — це реакція на те, що агенти РФ переховувалися в українських спецслужбах і після повномасштабного вторгнення. Вона зазначила, що активні чистки лав СБУ стануть логічним продовженням аудиту і закінчаться справами про держзраду в судах.

Читайте також: Причини усунення Баканова та Венедіктової — звернення президента Зеленського у 144-ту добу війни (ВІДЕО)

Нагадаємо, у неділю, 17 липня, президент України Володимир Зеленський усунув від посад генпрокурорку Ірину Венедіктову та голову СБУ Івана Баканова. 

Прямий ефір