Примусова "евакуація" та "мобілізація" в ОРДЛО була підготовкою до вторгнення РФ до України, — Лисянський

Павло Лисянський. Фото: kanaldom.tv

Путін проводить геноцид не лише щодо мирних жителів підконтрольної Україні території, а й продовжує його в окремих районах Донецької та Луганської області (ОРДЛО). Про це сьогодні, 5 березня, у спецефірі "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів правозахисник Павло Лисянський.

Він зазначив, що підготовка повномасштабного вторгнення Росії до України йшла протягом останніх двох років і у так званих "ДНР" та ЛНР".

Насамперед це регулярні "збори резервістів", коли чоловіків примусово вивозили на якісь "навчання".

"Було створено БАРС — "бойовий армійський резервний склад". Тобто вони запустили принцип резервістів. Вже торік у "ЛНР" та "ДНР" вони приходили на заводи, підприємства та забирали людей на тижневі навчальні збори. Це було раз на місяць, тобто 7-8 місяців поспіль перед груднем", — нагадав Лисянський.

По-друге, вже цей рік розпочався із запровадженням примусової "мобілізації", коли чоловіків затримували прямо на вулицях і спрямовували до "військкоматів".

"Коли була примусова "мобілізація", вони прийшли на підприємства і кажуть: ви збираєтеся, зараз на збори їдемо. Забрали чоловіків, і вже не повернули... І зараз в ОРДЛО вже ціле "підпілля" людей по 5-7 людей, які ховаються по підвалах, по квартирах, що знаходяться у віддалених містах, куди ніхто не приходить. Люди ховаються від війни, не хочуть брати до рук зброю", — сказав Лисянський.

По-третє, це примусова "евакуація", коли жінок та дітей з ОРДЛО вивозили до Росії. Чоловікам виїзд за межі ОРДЛО заборонили. Правозахисник вважає, що одна з цілей "евакуації" — активізація "мобілізації" чоловіків, що залишилися в "Л/ДНР".

"Людей "евакуювали" примусово. Спочатку до Ростовської області. Але зараз є люди, які вже опинилися в Магаданській області, Татарстані, в інших віддалених регіонах. Примусову "евакуацію" провели як причину для примусової "мобілізації" — похапали людей без бойового досвіду і відправили на смерть", — повідомив він.

"І на сьогоднішні що робить Путін? Він проводить цілий геноцид громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. Це я не беру зараз до уваги те, що він ще проводить геноцид на підконтрольній території України. Тобто це така загальна операція. Вона заснована лише на примусі під дулом автомата. Якщо ти не робитимеш те, що ми тобі скажемо — ми тебе вб'ємо", — підсумував Лисянський.

Читайте також: Обстріл житлових кварталів: тактику військ окупантів пояснив військовий експерт Жданов

Прямий ефір