Причини усунення Баканова та Венедіктової — звернення президента Зеленського у 144-ту добу війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Дії та бездіяльність кожної посадової особи в секторі безпеки та в правоохоронних органах будуть оцінені. Про це сьогодні, 17 липня, у своєму зверненні за підсумками 144-ої доби війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

Президент розповів, що сьогодні йому доповіли результати чергової операції проти злочинців, які працювали на ворога. Так, був затриманий колишній керівник Головного управління СБУ в Автономній республіці Крим.

"Ця особа була звільнена мною з посади ще на початку повномасштабного вторгнення, і, як бачимо, те рішення було абсолютно виправданим. Зібрано достатньо доказів для повідомлення цій особі про підозру у державній зраді. Всі його злочинні дії задокументовані. Усьому, що він робив протягом цих місяців і також раніше, буде надана належна юридична оцінка. Так само відповідатимуть і всі, хто разом з ним входив до складу злочинного угруповання, що працювало в інтересах Російської Федерації. Йдеться про передачу ворогу таємної інформації та інші факти співпраці з російськими спецслужбами", — повідомив глава Української держави.

Також Володимир Зеленський відвідав найскладніші прифронтові регіони. Він особисто розбирався з діяльністю, зокрема, правоохоронних органів. За результатами цього були ухвалені кадрові рішення щодо регіональних керівників сектору безпеки — Херсона та Харкова.

"Розбирались і з місцевим керівництвом виконавчої влади. Конкретні дії та будь-яка бездіяльність кожної посадової особи в секторі безпеки і в правоохоронних органах будуть оцінені. Відповідна інспекція правоохоронних органів вже має перші результати й триватиме далі", — додав він.

Станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти України.

"Такий масив злочинів проти засад національної безпеки держави та зв'язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь. Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України", — сказав президент.

Зеленський висловив своє ставлення до питання призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП):

"Моя позиція як президента України — конкурс, який відбувся, має привести до цілком логічного рішення про призначення нового керівника. Відповідна людина обрана, і від конкурсної комісії залежить фіналізація цього рішення".

Він наголосив, що без повноцінного керівника САП неможливе повноцінне функціонування цієї інституції.

"До речі, те саме стосується й Національного антикорупційного бюро України. Термін повноважень попереднього керівника збіг. І має відбутися конкурсна процедура для відбору нового очільника НАБУ. Доручив прем’єр-міністру України активізувати процес запуску відповідного конкурсу", — повідомив президент.

Зеленський акцентував, що працівники антикорупційної інфраструктури виконують свої обов’язки під час воєнного стану. Більше того, вони беруть участь і в обороні держави. Зокрема, сім працівників НАБУ були відзначені державними нагородами після 24 лютого.

"Однак повний функціонал будь-якого державного органу може використовуватися тільки тоді, коли є ефективний керівник. Отже, цей конкурс також надзвичайно важливий", — пояснив глава держави.

Також Зеленський зупинився на словах заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва, який погрожував Україні "судним днем" у разі удару по Криму.

"Сьогодні з Росії прозвучала чергова не дуже твереза заява про нібито "судний день" для України. Звичайно, ніхто не сприйматиме такого залякування", — сказав президент України.

Він зазначив, що така заява з РФ особливо цинічна саме сьогодні — у 8-му річницю знищення Росією в небі над українським Донбасом малайзійського "Боїнга", "298 людей були вбиті в очевидному акті тероризму. 80 дітей. Громадяни десяти держав".

"Уже тоді Росія йшла цим шляхом — до статусу держави-терориста й до спеціального трибуналу, який точно відбудеться щодо російської агресії проти України. Це для Росії буде судний день. І не в переносному значенні, не як гучний вислів, а буквально", — заявив президент України.

Зеленський доповів, що станом на 19:00 сьогодні Росія застосувала проти України вже понад 3 тисячі крилатих ракет, кількість артилерійських та інших снарядів неможливо порахувати.

"Але точно можливо притягнути до відповідальності всіх російських воєнних злочинців. Кожного з колаборантів. Усіх, хто відповідальний за терор. За все, що відбувається 144 дні та більш як вісім років. Це буде зроблено", — наголосив він.

Президент сьогодні провів бесіду з премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо, сторони обговорили співпрацю.

"Я подякував йому, подякував Канаді за підтримку. Але окремо наголосив на тому, що українці ніколи не сприймуть рішення Канади щодо турбіни для "Північного потоку", яку вирішено передати Німеччині, фактично, з порушенням санкційного режиму. Це питання не просто про турбіну. Це питання про дотримання санкцій. Якщо зараз буде одне порушення, то лише питання часу, коли будуть і наступні. Росія спеціально це робить, шантажуючи газом і провокуючи порушення санкцій", — пояснив Зеленський.

Глава Української держави додав, що існує достатньо шляхів для транзиту російського газу до Європи, "і кожна країна повинна зберігати принциповість".

Читайте також: Зеленський звільнив главу СБУ Баканова та генпрокурорку Венедіктову

Медіа-партнери
Прямий ефір