Проєкт "Врятуй кінцівку" залучає музикантів до реабілітації військових та цивільних 

Концерт від проєкту "Врятуй кінцівку". Скриншот: kanaldim.tv

В Інституті травматології та ортопедії під гаслом "Музика, яка рятує" відбувся концерт, присвячений медикам та пораненим військовим, які перебувають на лікуванні. Цей захід організувала команда проєкту "Врятуй кінцівку". Ініціатива займається тим, аби мінімізувати кількість ампутацій серед військових та цивільних, які постраждали внаслідок російської агресії, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома". 

"Музика, яка рятує". Під таким гаслом в Інституті травматології та ортопедії провели концерт, присвячений медикам та пораненим військовим, які перебувають на лікуванні. Організувала захід разом із зірковими амбасадорами команди національної програми "Врятуй кінцівку".

"Програма зараз забезпечує патронатом фактично понад 210 військових підрозділів. Працюємо з 70 лікарнями по території України, понад 150 найкращих ортопедів-травматологів, волонтери та близько тисячі осіб медичного персоналу", — розповів президент благодійного фонду "Здоров'я українського народу" Сергій Сошинський.

Національна програма "Врятуй кінцівку" є найбільшою в Україні. Головна мета ініціативи — не допустити ампутації та зберегти кінцівки постраждалим від війни українцям.

"Таким чином за 20 місяців роботи програми нам вдалося врятувати понад 1350 кінцівок від ампутацій, від складних втрат функцій та інших речей пов'язаних з бойовою травмою або з травмою, яку отримали цивільні під час повномасштабного вторгнення", — провадить Сергій Сошинський.

Інститут ортопедії та травматології — один із провідних медичних закладів України, де виконують надскладні операції й рятують кінцівки навіть тоді, коли здається, що надії вже немає.

"Весь спектр операцій, які ми можемо сьогодні запропонувати нашим бійцям — це мікрохірургія, пересадка шкіри, заміна суглобів та інші пластичні та ортопедичні операції", — пояснив директор ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМНУ" Юрій Поляченко.

Допомоги сьогодні потребують десятки тисяч українських військових. 74% поранень на фронті — це травма кінцівок. Національна програма дає воїнам надію на відновлення та повернення до повноцінного життя. Фінансується проєкт коштом благодійників та міжнародних донорів.

"Відбувається це дуже просто. Або постраждали або його родичі, або лікар подають пацієнта в програму. Ми здійснюємо перевірку необхідних документів і забезпечуємо дофінансування високотехнологічних операцій. Тих складних операцій, які з певних причин не може дофінансувати держава", — резюмував Сергій Сошинський.

У планах благодійників зібрати мільярд гривень. Цього вистачить на 15 000 операцій цивільним та військовим. Поки назбирали лише 5% від запланованого. Та надії не втрачають. Кажуть, робитимуть усе можливе, аби якомога більше українців зберегли свої кінцівки після поранень.

Читайте також: "Дороговказ пораненого" стане додатком: про те, як уникнути ампутації розповів президент фонду "Здоров'я українського народу"

Прямий ефір