Проєкт про дружин загиблих героїв — фотовиставка "Наодинці"

Проєкт про дружин загиблих героїв. Скриншот: kanaldim.tv

На території Національного музею Голодомору-геноциду у Києві презентували фотовиставку, присвячену дружинам загиблих українських захисників. Проєкт "Наодинці" ініціювала платформа пам'яті "Меморіал". Команда розпочала роботу ще в березні 2022 року, аби зберегти історію кожного, чиє життя відібрала російська агресія. Виставку вже презентували у Дніпрі, Харкові, Одесі, Львові та Києві, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Фотовиставку, присвячену дружинам загиблих українських героїв, презентували у Києві на території музею Голодомору. Фотопроєкт під назвою "Наодинці" ініціювала та реалізувала платформа пам'яті "Меморіал".

"В кожного з нас є хоча б кілька знайомих жінок, які втратили своїх чоловіків. Ми прагнемо зберегти пам'ять про таких людей. Хоч проєкт називається "Наодинці", він про те, що ми маємо бути разом, і лише так ми зможемо зберегти пам'ять про наших найдорожчих людей", — розповіла шеф-редакторка платформи пам'яті "Меморіал" Анастасія Абрамець. 

Роботу над проєктом команда розпочала ще в березні 2022 року. Фотопроєкт "Наодинці" розповідає про долю п'яти жінок, які втратили чоловіків на війні. Авторкою світлин стала львів'янка Катерина Москалюк — журналістка та документальна фотографка. Ще до початку повномасштабного вторгнення вона працювала з чутливими темами.

"До повномасштабного вторгнення я також працювала з чутливими темами. Писала про будинки підтриманого проживання, про батьків, які виховують дітей з інвалідністю, робила матеріали про іпотерапію та каністерапію. Також знімала проєкти про одиноких літніх людей", — зізналася фотографка Катерина Москалюк.

Тепер Катерина документує наслідки війни. Торік багато фотографувала похорони військовослужбовців. Тоді й вирішила створити проєкт про долі жінок полеглих воїнів.

"Концепція проєкту — показати на знімках порожнечу, яка виникла в житті жінки після загибелі її чоловіка. Вони мені розповідали про улюблені місця в місті, в якому вони жили, де вони з чоловіками проводили час разом. Жінки показували своє житло, розповідали про побут. Ще один кадр — це та річ, яка нагадує жінкам про чоловіка. Річ, яку жінки бережуть", — додала фотографка.

Команда платформи пам'яті "Меморіал" робить усе можливе, щоб жодна історія не була забута, а жінки, які втратили найцінніше, змогли поділитися своїм болем і знайти підтримку. До слова, виставку вже презентували у Дніпрі, Харкові, Одесі, Львові та Києві.

Також цікаво: Кожен українець — герой: громадський діяч Денис Блощинський презентував проєкт "Міста та їхні герої"

Прямий ефір