Проєкт постанови про звільнення Баканова надійшов до Верховної Ради — деталі

Иван Баканов. Фото: ssu.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 18 липня, подав до Верховної Ради України проєкт постанови про звільнення з посади голови Служби безпеки України Івана Баканова. Відповідний документ опубліковано на офіційному сайті українського парламенту, інформує "Дом".

Проєкт постанови вже переданий на розгляд до профільного комітету.

Представляти подання про звільнення Баканова на пленарному засіданні Верховної Ради України буде народний депутат України (фракція "Слуга народу"), представник президента України в Конституційному Суді України Федір Веніславський.

Читайте також: Причини усунення Баканова та Венедіктової — звернення президента Зеленського у 144-ту добу війни (ВІДЕО)

Нагадаємо, 17 липня, президент України Володимир Зеленський усунув від посад генпрокурорку Ірину Венедіктову та голову СБУ Івана Баканова.

Івана Баканова усунуто від виконання обов'язків голови Служби безпеки України, відповідно до ст. 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України.

У ст. 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ йдеться, що "невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків".

Тимчасове виконання обов’язків голови Служби безпеки України після усунення Івана Баканова покладено на першого заступника голови СБУ Василя Малюка.

Медіа-партнери
Прямий ефір