Проєкт "Крила": як та для чого художниця розмальовує стіни "Охматдиту"

Анжела Дмитренко. Скриншот: kanaldim.tv

Українська художниця Анжела Дмитренко за допомогою аерографа створює на стінах дитячої лікарні "Охматдит" неймовірні малюнки. Намальовані звірятка переживають із дітками увесь процес одужання. Вони заспокоюють пацієнтів та надихають лікарів, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Міжнародний художній проєкт "Крила", який реалізується в дитячій лікарні "Охматдит", призначений дарувати надію. Його реалізує художниця Анжела Дмитренко. На стінах медзакладу вона зображує казкових дитячих персонажів, які разом з дітьми хворію та одужують.

За допомогою аерографа мисткиня розписує дитячу лікарню з 2019 року. Кожне відділення — це окремий світ.

"Кити на цьому малюнку символізують переродження. Виникає образ, і цей образ можна розгортати як завгодно. Це мета моєї творчості, щоб люди могли пірнати у різні світи. Для мене вода це історія про свободу. Хмари це легкість. Ці величезні тварини це сила, яка потрібне цим дітям. Вони неймовірно сильні духом. Дорослі не вміють переживати так трагедію, як переживають її малюки. Їх тут багато і усі вони круті", — зізналася Анжела Дмитренко.

Краса навколо допомагає дітям швидше адаптуватися і не боятися лікарні. Медики завдяки цим картинам, можуть перемкнути увагу. Картини — це частина психологічної реабілітації.

"Це допомагає розслабитися мозку. У мене є майстер-класи. Хтось приходить повчитися техніці, а інші для того, щоб змінити ставлення до ситуації. Аерограф — це інструмент, який схожий на чарівну паличку, і він працює, не торкаючись поверхні. Якщо він часто забивається, то це свідчить про закритість людини, психологічні проблеми. Коли людина розслабляється, аерограф починає працювати правильно", — додала мисткиня.

Робота в дитячій лікарні — це більше, ніж просто творчість, зізнається художниця. Це історія про віру, силу та зцілення для кожної людини, яка торкається малюнка. Стіни закладу перетворюються на такий собі острівець добра, любові та підтримки для маленьких пацієнтів.

Також цікаво: Мистецтво під час війни: розпис вітрин за донати

Прямий ефір