Мистецтво під час війни: розпис вітрин за донати

Юлія Кот розписує вітрину. Скриншот: kanaldom.tv

Красою, яка зігріває, ділиться з киянами художниця Юлія Кот. Вона розмалювала безліч вітрин магазинів у столиці. З початком війни грошей за це мисткиня не бере. Натомість за виконану роботу просить донатити на ЗСУ та дітям, які лікуються в "Охматдиті", йдеться у "Ранку Вдома".

Юлія Кот — художниця. Останні сім років вона займається розписом вітрин. 24 лютого мала їхати на чергове замовлення, але на Київ полетіли російські ракети. Роботу на об'єкті довелося зупинити.

Та через деякий час художниця вирішила не просто повернутися до малювання, а й допомагати своєю творчістю українській армії. Вперше замовлення художниця отримала вже у квітні від маленької кав'ярні на Подолі у Києві було дуже небезпечно, згадує Юлія.

"Я вирішила скасувати прайс і почала створювати красу для українського бізнесу за донати. Коли навесні розписували першу вітрину, то мене дивувала реакція перехожих. Всі були шоковані, тому що люди на той час ще боялися навіть просто по вулицях ходити. Кияни надихалися цим. Вони бачили, що бізнес працює попри все, країна живе", — пригадала мисткиня.

Сині волошки та жовта пшениця досі прикрашають вітрину кав'ярні, яку художниця розписувала навесні. Під час повномасштабної війни вона намалювала багато патріотичних розписів. Один із найбільших — на вітрині магазину українських дизайнерів.

"Я намалювала українку у святковому вбранні у вишиванці, вона була повздовж всього магазину. Там кутовий фасад. Цей розпис видно було з різних точок", — розповіла Юлія Кот.

Найважче було малювати у дитячому відділенні "Охматдиту", зізналася мисткиня. До Дня захисту дітей вона вирішила зробити для маленьких пацієнтів свято, та не була готово до того, що там побачить.

"Я там побачила дуже багато болю. Діти, які втратили батьків, онкохворі, діти, яких привезли з найгарячіших точок України без рук чи без ніг. Це мене вбило", — зізналась художниця.

Після того Юля вирішила, що збиратиме гроші й для ЗСУ, і для маленьких пацієнтів "Охматдиту". За кілька місяців Юлії Кот вдалося зібрати понад 35 тисяч гривень на допомогу ЗСУ і хворим дітям.

Окрім вітрин, художниця розписує одяг, аксесуари, вази та посуд. Вона переконана, що творчість під час війни може стати для людей справжньою терапією.

Читайте також: 

Прямий ефір