Провести переговори з Путіним на Донбасі запропонував президент України

Владимир Зеленский. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський запропонував президенту РФ Володимиру Путіну провести переговори в будь-якій точці Донбасу. Про це глава держави заявив сьогодні, 20 квітня, в своєму зверненні до Росії, інформує "Дом" з посиланням на пресслужбу Офісу президента України.

"Окремо я хочу звернутися до нашого північного сусіда. Одного разу президент РФ сказав: якщо бійка неминуча — потрібно бити першим. Але, по-моєму, сьогодні кожен лідер повинен розуміти, що бійка не може бути неминучою, коли мова йде не про підворітті й хуліганів, а про реальну війну та мільйони людських життів. І що, на відміну від бійки, у війні програють усі сторони", — наголосив Володимир Зеленський.

Не можна когось захистити, нападаючи, та неможливо звільнити когось, захопивши, зазначив президент України. Він додав, що на засіданнях радників лідерів "нормандської четвірки" та підгрупи з безпекових питань в Тристоронній контактній групі обговорювалося відновлення режиму повного припинення вогню. Але Росія відмовилася підтримати спільну заяву.

"Натомість прозвучала пропозиція зустрітися на лінії розмежування, щоб максимально точно побачити й зрозуміти ситуацію. А що мені розуміти? Я кожен місяць там буваю. Пане Путін! Я готовий піти ще далі й запропонувати вам зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна", — заявив президент України.

Нагадаємо, Росія закрила Керченську протоку для проходу всіх іноземних військових та державних суден із 24 квітня до 31 жовтня та продовжує стягувати війська до українських кордонів.

Читайте також: Росія зриває врегулювання ситуації на Донбасі, — ПАРЄ (ВІДЕО)

Прямий ефір