Просто розмовляй українською, і з тобою почнуть, — Володимир Дантес про лагідну українізацію

Володимир Дантес та Олена Кравець. Фото: kanaldom.tv

Володимир Дантес в програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" телеканалу "Дом"розповів, як і чому перейшов у спілкуванні на українську мову та дав поради, як це зробити кожному.

Авторка та ведуча програми Олена Кравець подякувала співакові за те, що він став "лінгвістичним Мойсеєм, який власним прикладом і творчістю багатьох перевів на українську мову".Своєю чергою Володимир Дантес наголосив, що вважає формат "лагідної українізації" надзвичайно важливим, і звернувся до мера Харкова, щоб той також починав цей процес із себе.

"Я ось був у Харкові, і там дійсно багато людей розмовляють російською. І я розумію, чому. Я сам  харків'янин, і я 33 роки розмовляв російською. У мене до людей, які в Україні розмовляють російською, в принципі, претензій нема. Дивлячись звідки вони, яка в них ситуація. Але я хочу звернутися до нашого одного… він керує Харковом (Харківський міський голова Ігор Терехов, — ред.). Він нещодавно заявив, що я з харків'янами буду розмовляти російською, тому що так вони мене розуміють. Це неправильно. З тебе все починається. Почни розмовляти українською, не звертай уваги, як розмовляють інші, подавай приклад. І з тобою почнуть розмовляти [українською]", — сказав Володимир Дантес.

Артист зазначив, що вдома кожен може говорити будь-якою мовою, бо ми вільна країна, але все ж закликав не втрачати нагоду й українізуватися.

"Хто як розмовляє вдома, між собою — це справа кожної людини. Ми вільна країна. Ми вільна та демократична нація. Ми можемо робити, що завгодно. Але ми ще й розумні. І ми можемо стати на цей шлях (українізуватися, — ред.). Тому розмовляй українською, не треба свої страхи та свою невмілість прикривати тим, що хтось не зрозуміє. Всі все розуміють", — додав він.

Олена Кравець також зауважила, що сьогодні з кожним днем дедалі більше людей починають свідомо переходити на українську, "бо рідніше розмовляти українською, навіть коли ти до того розмовляв російською".

Повна версія інтерв'ю: Допомога ЗСУ, лагідна українізація та батьківство: Володимир Дантес у шоу "Тихий вечір з Оленою Кравець"

Нагадаємо, гостями другого випуску "Тихого вечора з Оленою Кравець" також стали директор компанії Yasno Сергій Коваленко, ресторатор і телеведучий, а зараз боєць ЗСУ — Даніель Салем. Музичні гості — гурт KAZKA.

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Дивіться "Тихий вечір з Оленою Кравець" на каналі "Дом" щосуботи о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Медіа-партнери
Прямий ефір