Проєкт посиленої резолюції щодо Криму схвалили в ООН (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: news.24tv.ua

Звільнити всіх політичних в'язнів, припинити арешти та переслідування кримськотатарського народу. Такі вимоги до Росії прописані у проєкті резолюції щодо "Ситуації з правами людини в окупованому Криму". Документ напередодні затвердив Комітет Генеральної асамблеї ООН, повідомляє "Дом".

У грудні резолюцію мають схвалити остаточно. У цьому документі вперше згадано Кримську платформу як інструмент консолідації міжнародних зусиль для деокупації Криму.

"У проєкт резолюції щодо Криму ми внесли низку суттєвих моментів. Зокрема, ми закликаємо окупаційну владу забезпечити громадянське населення водою та іншими ресурсами, вимагаємо припинити репресії проти корінних народів, прибрати заборони на діяльність релігійних груп, зупинити руйнування культурної та природної спадщини, гарантувати безпеку журналістів та інших працівників медіа, розслідувати насильницькі зникнення, звільнити політичних заручників", — розповів постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Глава МЗС Дмитро Кулеба подякував усім державам-членам ООН, які підтримали проєкт.

"Вітаю ухвалення проєкту посиленої резолюції щодо ситуації з правами людини в Криму, який пройшов 3-й комітет ГА ООН. Схвалення документа на сесії ГА ООН у грудні дасть змогу додатково консолідувати міжнародну підтримку України на шляху відновлення нашої територіальної цілісності", — написав міністр у Twitter.

Читайте також: Вийдемо на кордони України і в Криму, і на Донбасі, — Резніков

Раніше змінити статут ООН та реформувати Радбез запропонувала Україна.

Прямий ефір