Проєкт COVID-паспорта представила Єврокомісія: що він передбачає

Фото: immunitypassport.com

У ЄС розробляють міжнародний COVID-паспорт, за допомогою якого громадяни зможуть вільно перетинати кордони між країнами. Сьогодні, 17 березня, Єврокомісія представила розроблений документ: цифровий зелений сертифікат, повідомляє пресслужба ЄК, інформує "Дом".

Документ планують запровадити до літа поточного року. Очікується,що сертифікат видаватимуть тим, хто вакцинувався, отримав негативний результат тесту або одужав від коронавірусу.

Зазначається, що сертифікат буде доступний безкоштовно у цифровому або паперовому форматі офіційною мовою країни, що його видала, а також англійською. Документ матиме QR-код для його безпеки і достовірності.

Якщо якась із країн вимагатиме тест або карантин від тих, у кого вже є сертифікат, вона повинна повідомити Єврокомісію і всі інші країни та пояснити причини таких заходів.

Цифровий зелений сертифікат буде дійсний у всіх країнах ЄС та відкритий для Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, а також Швейцарії. Сертифікат також планують видавати і тим, хто не є громадянами країн Євросоюзу.

За інформацією розробників, зелений сертифікат є тимчасовим заходом. Його дію буде призупинено, як тільки ВООЗ оголосить про закінчення міжнародної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я, пов'язаної із коронавірусом.

Читайте також: Які "паспорти вакцинації" визнають інші країни, розповів Віктор Ляшко

У Єврокомісії також звернули увагу на те, що свідоцтва про вакцинацію мають видаватися незалежно від типу препарату. При цьому, окремі країни можуть приймати сертифікати і за іншими вакцинами.

На даний момент у Європі дозволені:

  • BioNTech і Pfizer (з 21 грудня 2020 року),
  • Moderna (c 6 січня 2021 року),
  • AstraZeneca (з 29 січня 2021 року),
  • Janssen Pharmaceutica NV (з 11 березня 2021 року).

Нагадаємо, концепцію "паспортів вакцинації" представили у Єврокомісії.

Прямий ефір