Проблеми жителів ОРДЛО Верещук обговорила з головою ОБСЄ — деталі

Ірина Верещук. Скріншот відео: kanaldom.tv

Віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук сьогодні, 10 лютого, провела зустріч із міністром закордонних справ Республіки Польща — головою ОБСЄ Збігневом Рау, який прибув до України з візитом. У п’ятницю, 11 лютого, Рау вирушить на Донбасс — в Станицю Луганську, інформує "Дом".

Сьогодні ж Верещук і Рау обговорили проблеми людей по обидва боки лінії дотику, але насамперед жителів окремих районів Луганської та Донецької областей. Передусім ідеться про обмеження в перетині лінії дотику, яке призводить до серйозних обмежень прав і свобод громадян.

"Сьогодні ми говорили про ті проблеми, які турбують громади, суспільні групи, які є надзвичайно вразливими, які турбують нас як державу загалом. Ідеться про ті питання, які викладені в тематичній доповіді СММ ОБСЄ "Обмеження свободи пересування цивільного населення через пункти пропуску вздовж контактної лінії та вплив на цивільне населення", яка була наприкінці 2021 року презентована", — розповіла Верещук.

Міністерка звернула увагу на те, що наразі на лінії дотику працює лише два пункти пропуску: КПВВ (контрольний пункт в’їзду-виїзду) "Станиця Луганська" — на Луганщині та КПВВ "Новотроїцьке" — на Донеччині (решта блокуються з боку незаконних збройних формувань, — ред.). Через це потік людей через лінію дотику в період із 1 листопада 2020 року до 30 вересня 2021 року в порівнянні з попереднім періодом зменшився на 95%.

Верещук наголосила, що обмеження у свободі пересування ускладнює або унеможливлює отримання громадянами України, які мешкають в ОРДЛО, необхідних послуг, пенсій тощо.

Міністерка наголосила, що зустріч з головою ОБСЄ була плідною, й вона сподівається на певні зрушення.

"Ми усі ці питання комплексно обговорили. Отримали запевнення і завірення у безумовній підтримці саме української позиції й Української держави. Пан Рау після візиту до України відвідуватиме Москву, де розмовлятиме з російськими візаві. Ми порушили ті питання, які на сьогодні є нерозв'язаними, пріоритезували їх. Дуже сподіваємося, що після візиту в Москву пан Рау отримає нову карту з тими питаннями, які потрібно реалізувати спільно", — зазначила Верещук.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Республіки Польща — голова ОБСЄ Збігнев Рау перебуває з робочим візитом в Україні. Сьогодні, 10 лютого, з очільником МЗС України Дмитром Кулебою вони обговорювали шляхи деескалації ситуації біля кордонів України. А також дипломатичні шляхи повернення миру на Донбас. Візит до Києва — перша закордонна поїздка Збігнєва Рау як чинного голови ОБСЄ.

Прямий ефір