Проблема водопостачання в Криму загострилася через мілітаризацію півострова, — МЗС

Гостру нестачу води в окупованому Криму спричинила масована мілітаризація на півострові з боку Російської Федерації. Про це сьогодні, 22 травня, сказав речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, пише Укрінформ.

У відомстві наголосили, що води для побутових потреб громадян на півострові достатньо.

"Проблема загострилася через масовану мілітаризацію: розбудову військових баз та підприємств військово-промислового комплексу Російської Федерації. Фактично російські військові поставили під загрозу задоволення базових потреб кримського цивільного населення", — зазначив Олег Ніколенко.

Також речник нагадав, що, відповідно до норм міжнародного права, Росія як держава-окупант несе відповідальність за ситуацію на півострові.

"Це вкотре доводить руйнівний характер політики РФ на окупованих нею українських територіях. Натомість російська сторона не полишає спроб перекласти відповідальність на інших", — зазначив Ніколенко.

Він наголосив, що позиція України в цьому питанні лишається незмінною: відновлення постачання дніпровської води до Криму можливе лише після його демілітаризації та деокупації.

Читайте також: Прісна вода з Азовського моря: геолог розвінчав надії окупаційної влади Криму

Як повідомлялося раніше, ситуація з водопостачанням в окупованому Криму залишається критичною

Медіа-партнери
Прямий ефір