Причини перетину лінії дотику на Донбасі люди озвучили правозахисникам (ІНФОГРАФІКА)

КПВВ на Донбассе. Фото: dpsu.gov.ua

Головною причиною перетину лінію дотику на Донбасі громадяни назвали відвідування родичів. А жителі з тимчасово непідконтрольних урядові України територій (НПУТ) Донецької та Луганської областей також зазначили зняття готівки. Як повідомляє "Дом", про це йдеться у моніторинговому звіті "Перетин лінії розмежування через КПВВ" за серпень 2021 року благодійного фонду "Право на захист", опублікованому на сайті організації.

Серед інших причин — проблеми з пенсією, соціальними виплатами; медичний догляд; перевірка майна на НПУТ, що переважає серед жителів підконтрольних територій; догляд за родичем.

Крім того, люди поділилися своїми занепокоєннями під час перетину. Так, за даними правозахисників, головною турботою людей під час перетину КПВВ були проблеми з дозволами ("перепустками"). Щодо інших — можна ознайомитись на інфографіці.

Зазначимо, що звіт містить інформацію, зібрану БФ "Право на захист" у межах опитування, що регулярно проводиться із червня 2017 року на КПВВ, розташованих в Донецькій ("Майорське", "Мар’їнка", "Гнутове" та "Новотроїцьке") та Луганській ("Станиця Луганська") областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту. У серпні було опитано 303 особи. Серед них 64% становили жінки та 36% — чоловіки.

Читайте такожПроблеми обсервації на Донеччині — звіт правозахисників

Як повідомлялося раніше, у серпні перетин лінії дотику здійснювалося тільки через два з семи контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі: "Новотроїцьке" у Донецькій області та "Станиця Луганська" у Луганській області. Кількість перетинів залишилася значно менше в порівнянні з періодом до введення карантину.

Прямий ефір