За якої умови в Україні можуть ввести повний локдаун, розповів головний санлікар

Коронавирус в Украине. Фото: apnews.com

Повний локдаун наразі не планують вводити в Україні. В країні продовжить діяти адаптивний карантин, а області будуть потрапляти в "кольорові" зони згідно з нормами, прописаними в постанові Кабміну. Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом".

"Ця постанова — досить ефективний інструмент регулювання. Вона дозволяє вводити профілактичні протиепідемічні заходи завчасно, тобто тоді, коли ми бачимо тільки початок підйому рівня захворюваності. Уже п’ять регіонів рішенням Державної комісії ТЕБ та НС переведені в "червону" зону. Очікується також, що з 23 жовтня буде переведена ще одна область, шоста. Ми бачимо, що ця постанова дозволяє більш ефективно управляти системою охорони здоров’я і своєчасно вводити протиепідемічні профілактичні заходи", — пояснив він.

Однак в Україні можуть переглянути необхідність введення повного локдауну, якщо в "червоних" зонах продовжить зростати рівень захворюваності.

"Залежно від того, які цифри будуть реєструватися у нас навіть після введення "червоної" зони в цих областях, буде залежати необхідність або відсутність необхідності введення більш широкого локдауна. Але поки про це не йдеться. Міністерство охорони здоров’я закликає максимально приділяти увагу двом основним речам: як можна швидше вакцинуватися і дотримуватися тих вимог, які встановлені по щодо коронавірусної хвороби", — додав Кузін.

Повна версія інтерв'ю: Локдаун, зростання захворюваності та темпи вакцинації: інтерв’ю з головним санітарним лікарем Ігорем Кузіним

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сумська область переходить до "червоної" зони карантинних обмежень. Крім цього, в "червоній" зоні перебувають Херсонська, Донецька, Дніпропетровська, Одеська та Запорізька області.

Читайте також: У Києві введуть "червону" зону — дату назвав Кличко

Медіа-партнери
Прямий ефір