За яких умов жителі можуть позбавити повноважень депутата місцевої ради, розповіли в Раді

Андрей Клочко. Фото: kanaldom.tv

Підозри місцевих жителів щодо недоброчесності депутата місцевої ради не є підставою для відкликання його повноважень. У таких питаннях підсумкове рішення — за судом. Про це у програмі "Право на право" телеканалу "Дом" повідомив голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

Доброчесність майбутнього депутата місцевої ради перевіряється ще на етапі подання ним документів для участі у виборах.

"Депутат місцевої влади подає пакет документів. Туди входить резюме, довідка про несудимість, довідка про відсутність заборгованості з аліментів, автобіографія, паспортні дані з місця прописки, місця проживання. Інші документи не подаються", — перерахував Клочко.

Він зазначив, що дані перевіряються на місцевому рівні, тому не завжди на рівні Києва можна відстежити негативну інформацію про кандидата.

"Не завжди можна перевірити, бо це віддається на добропорядність тих людей, які подають документи та будуть балотуватися", — сказав голова комітету ВР.

Клочко уточнив, що депутатом може стати й раніше судимий громадянин, "якщо була судимість і вже погашена".

"Якщо людина тільки звільнилася з місць позбавлення волі, то ні. Відповідно до цієї довідки, документи не приймаються до розгляду", — додав він.

Щодо ж стосується лише підозр про діяння потенційного депутата — діє презумпція невинуватості.

"Якщо суд виніс рішення, що людина є шахраєм, є вирок суду, є позбавлення волі або обмеження права займати якісь посади, або накладено штраф, або судом доведено факт корупції, — то навіть якщо вона обралася на цю посаду, це підстави, щоб ця людина не перебувала на обраній посаді... Якщо на місцевому рівні депутату місцевої ради буде пред'явлено, що у нього є якась корупція або щось пов'язане з кримінальною справою, це є підставою для того, щоб цього депутата відкликали з обраної посади. Він складає повноваження", — пояснив Клочко.

Він нагадав, що є кілька можливих варіантів для завершення каденції депутата.

"Перше — якщо набрало чинності рішення суду, за яким людина засуджена... — це підстава, щоб вона склала свій мандат. Друге — якщо депутат особисто напише заяву про складання повноважень. Третє — це несплата аліментів. Четверте — це смерть", — констатував Клочко.

Якщо ж у громади є сумніви щодо доброчесності депутата, то вона може дати йому оцінку під час виборів.

"Це рішення людей, які мешкають на цій території. Вони визначають, кого обирають... Зараз усі депутати відповідають перед тими виборцями, які їх обрали у себе в регіонах", — резюмував він.

Повна версія програми: Фатальна угода: як депутат Бородянської селищної ради відібрав у пекарів сімейну справу

Прямий ефір