Постраждало 35% житла — переселенці повертаються до модульного містечка у Харкові (ВІДЕО)

Модульне містечко для переселенців у Харкові. Скриншот відео: kanaldom.tv

Модульне містечко для переселенців у Харкові знову заповнюється людьми. Воно було відкрите у січні 2015 року за підтримки уряду Німеччини. Туди тимчасово селили тих, хто змушений був залишити свої будинки внаслідок бойових дій у Луганській та Донецькій областях. Після повномасштабного вторгнення РФ люди звідти виїхали. Жити там стало небезпечно. Зараз вони знову повертаються до своїх будинків, повідомляє "Дом".

"Це не снаряд, це влучила сама болванка, вже відстріляна сюди. Так ось вона приземлилася, порвала всю електропроводку і ось тут застрягла", — показав наслідки російського обстрілу начальник управління з обслуговування модульного містечка Артур Стаценко.

У березні по модульному містечку окупанти випустили касетні бомби. На щастя, люди встигли звідти виїхати. Постраждало 35% житла. Вибуховою хвилею зруйнувало стіни, вилетіли вікна, пошкоджено дахи та підлоги, деякі модулі пробиті наскрізь та посічені уламками.

"Подивимося, наскільки взагалі можливо буде відремонтувати ті модулі, в які влучило, тому що електрика виконана в стінах, а стіни відірвані, я не знаю, чи буде можливість їх відновити", — каже начальник управління з обслуговування модульного містечка.

До 24 лютого у модульному містечку проживало майже 200 осіб. Ці люди втратили свої будинки 2014-го, під час бойових дій на Донбасі. Вони втекли від війни до Харкова разом із дітьми. Здебільшого там проживали люди з інвалідністю та багатодітні сім'ї. Одна з мешканців містечка Наталія Єфімова приїхала туди із дитиною із Луганської області.

"У мене залишився батьківський будинок, я там жила, але зараз там нічого, там порожнє та заміноване. Там ліс поряд", — розповіла жінка.

Коли російська армія почала обстрілювати Харків, Наталя, її дитина з інвалідністю та ще чотири людини переїхали до безпечнішого місця — до одного з лікувальних закладів міста. Зараз жінка повернулася до модульного містечка, щоправда, живе у будиночку у друзів. Її житло сильно пошкоджене обстрілами.

У Харківській адміністрації кажуть, що будуватимуть будинки для людей, які постраждали від цієї війни.

"Краще вкласти ці гроші в нормальне капітальне будівництво, щоб людей забезпечити нормальним, їхнім житлом. Або тимчасовим соціальним житлом, ніж ось цими металоконструкціями, які все одно стануть непридатними за три-п'ять років", — сказав Артур Стаценко.

Зараз у модульному містечку живуть 24 особи. Сім'ї переселенців із Донбасу та місцеві комунальники, чий район обстрілюють російські окупанти.

Читайте також: Бої за Сєвєродонецьк та де окупанти готуються до наступу — зведення Генштабу ЗСУ щодо 97-го дня війни

Нагадаємо, російські окупанти 30 травня обстріляли забороненими касетними боєприпасами один із районів Харкова. Снаряди влучили по житловому приватному будинку та гаражному кооперативу.

Медіа-партнери
Прямий ефір