Усунення Януковича та поява антибіотика проти туберкульозу — 22 лютого в історії 

Зустрічаємо четвер, 22 лютого, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

22 лютого 1732 року народився один із засновників Сполучених Штатів Америки Джордж Вашингтон. Передусім він відомий як командувач Континентальної армії часів Війни за незалежність та перший президент США. Лідерські якості були його головною перевагою. Вашингтон правив країною протягом двох президентських термінів, але попри підтримку громадян, відмовився балотуватися втретє. До речі, саме він виголосив найкоротшу інавгураційну промову в історії — 135 слів. 

Цього дня 1946 року винайшли стрептоміцин. Антибіотик, який лікує туберкульоз, відкрив американський мікробіолог та біохімік українського походження Зельман Ваксман. Він народився у Вінницькій області, а у 22 роки емігрував до США. Відкриттю стрептоміцину передувало безліч наукових експериментів. За винахід, яке рятує мільйони життів, Ваксман отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини. 

10 років тому Віктор Янукович перестав бути президентом України. Верховна Рада України ухвалила постанову про самоусунення глави держави від виконання повноважень. За цей документ проголосували 328 депутатів. На той момент Янукович вже таємно покинув Київ, а незабаром і країну. Він керував державою з 2010 року. Однак відмова від підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом стала підставою для невдоволення українських громадян. Почалася Революція Гідності, яка переросла у криваві зіткнення демонстрантів із силовиками та вбивства людей та завершилася поваленням диктаторського режиму Януковича. Революція Гідності стала перемогою українського народу. 

22 лютого 2024 року — дев'ята річниця теракту у центрі Харкова. Вибух стався під час мирного Маршу єдності. Загинуло четверо людей, серед яких 15-річний школяр. 11 осіб були травмовані. Винними у теракті визнали членів терористичного угруповання харківські партизани Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Пашкова. Всі троє отримали довічне ув'язнення, проте були випущені з під варти під особисте зобов'язання, і вже наступного дня їх передали проросійським бойовикам на непідконтрольну Україні територію в межах обміну. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір