Після тижня таких незручностей усі підуть на щеплення, — Кравчук про нові правила для Верховної Ради

Верховна Рада. Фото: Facebook

На позачерговому засіданні Верховної Ради планується ухвалити постанову про нові правила допуску до будівлі парламенту. Про це сьогодні, 29 жовтня, у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповіла народна депутатка, заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

Засідання насамперед буде присвячене розгляду питань протидії пандемії коронавірусу.

"По-перше, це стосуватиметься кисневих станцій. Щоб абсолютно всі лікарні були забезпечені киснем. А про те, щоб не потрапити до реанімації, де потрібний кисень, держава вже подбала — у нас є всі типи вакцин, людям потрібно лише провакцинуватися. Усі вакцини, які застосовуються в Україні, — якісні та захищають від того, щоб людина потрапляла до лікарні, до реанімації", — сказала Кравчук.

Народні депутати мають намір показати приклад у необхідності вакцинуватися — й 2 листопада планують проголосувати постанову, яка обмежить вхід до будівлі Верховної Ради невакцинованих людей.

"Це стосується приміщень Ради та комітетів — всього, де працюють апарати та народні депутати. Буде доступ тільки для тих, хто має COVID-сертифікат або свіжий ПЛР-тест, тест на антиген. Тобто будуть такі ж вимоги, як зараз діють при посадці в літак чи на потяг", — продовжила Кравчук.

Вона повідомила, що 70-80% народних депутатів фракції "Слуга народу" вакциновано.

"Ми провели опитування фракції "Слуга народу". Не знаю, як в інших фракціях, але у нас відсоток вакцинованих досить високий. Це між 70 і 80%. Інші наші колеги або недавно перехворіли, або готові робити кожні три дні тест. Депутати, напевно, можуть собі дозволити ходити робити тести. Але я вважаю, що, зрештою, після тижня таких незручностей таки підуть на щеплення, це буде стимулом вакцинуватися", — упевнена парламентарка.

Кравчук наголосила, що після введення нових вимог до пропуску до Верховної Ради народні депутати, які їх не дотримуватимуться, не будуть допущені до будівлі.

"Думаю, що зробити тест у Києві взагалі не становить проблеми. Зараз на кожному кроці є, де зробити антиген-тест, і можливо навіть буде якийсь намет з експрес-тестуванням біля одного з входів до Верховної Ради. Адже це ж стосується не лише народних депутатів. Це стосується і співробітників, і гостей. Це абсолютно рівні нормальні правила для всіх", — резюмувала вона.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": ситуація з вугіллям, хвиля COVID-19 та зростання зарплат (ЕФІР)

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ініціював скликання позачергового засідання Верховної Ради на 2 листопада. На ньому планують розглянути соціальні та медичні питання, а також допуск до парламенту в умовах епідеміологічної ситуації.

Читайте також: Не лише за щепленням: величезні черги за паперовими COVID-сертифікатами показали у Києві (ВІДЕО)

Прямий ефір