Отримають по 4,5 тис. євро — переселенки з Криму та ОРДЛО виграли справу в ЄСПЛ

ЕСПЧ. Фото: detector.media

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) визнав відмову у праві проголосувати на місцевих виборах внутрішньо переміщеним особам (ВПО) порушенням Європейської конвенції з прав людини. Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ, інформує "Дом".

До суду звернулися чотири громадянки: три переселенки з тимчасово окупованого Криму та одна — з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Вони у 2015 році постійно проживали в Києві, мали статус ВПО, але не змогли проголосувати на місцевих виборах.

Щодо "Справи Селігененко та інших проти України" ЄСПЛ ухвалив рішення на користь заявниць. У постанові йдеться, що відбулося порушення статті 1 Першого протоколу № 12 до Європейської конвенції про права людини. Україна як держава-відповідач протягом трьох місяців з дати набрання рішенням чинності повинна виплатити кожній із заявниць по 4,5 тис. євро як компенсацію моральної шкоди плюс будь-який податок, який може бути стягнуто.

Читайте також: В Україні можуть відкрити офіси Міжнародного кримінального суду, — кандидатка на пост членкині Комітету ООН проти катувань (ВІДЕО)

Прямий ефір