Підтримати Україну — проти Росії: можливість приєднання США до переговорів щодо Донбасу оцінив Тейлор

Уильям Тейлор. Фото: kanaldom.tv

Участь США в переговорах з росіянами і українцями щодо ситуації на Донбасі може стати новою главою в американо-українських відносинах. Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом" заявив колишній посол США в Україні Вільям Тейлор.

Він зазначив, що існуючі переговорні формати щодо Донбасу — Нормандський формат і переговори на Мінському майданчику — тривають вже майже вісім років, але безуспішно.

"Може бути, якщо Сполучені Штати приєднаються до цих переговорів, до Нормандського формату або, може бути, до будь-якого іншого формату... Можливо навіть, що США приєднаються безпосередньо до України в переговорах із росіянами. Може бути, вдасться домогтися прогресу. І якщо трапиться так, то це стане новим елементом наших відносин", — переконаний дипломат.

Водночас Тейлор наголосив, що поки це питання відкрите і стане однією з головних тем, які обговорять президенти Володимир Зеленський і Джо Байден під час перемовин у Білому домі.

"Я сподіваюся, Зеленський запросить Байдена приєднатися до цього переговорного майданчику — до Нормандського формату. Я сподіваюся на це, але ми не знаємо, чи скаже президент Байден "так". Сподіваюся, що він відповість позитивно, і нинішня адміністрація США прийме на себе такі зобов'язання. Хоча і не знаю точно, відбудеться це чи ні. Ми дізнаємося це, коли розмова двох президентів відбудеться", — сказав Тейлор.

Експосол припустив, що з таким підходом навряд чи погодиться Росія, оскільки у президента РФ Володимира Путіна своє бачення ролі США в переговорному процесі.

"Президент Путін може бачити це так, що нібито Сполучені Штати мають натиснути на українців, щоб змусити їх виконувати Мінські домовленості. Американці не стануть цього робити. Американці точно не будуть цього робити. Ми прекрасно розуміємо, що Мінські угоди — однобокий документ. Мінські домовленості вигідні Росії та невигідні Україні. Тому, якщо президент Байден погодиться приєднатися до цих переговорів, то він приєднається для того, щоб підтримувати Україну — проти Росії", — наголосив він.

Тейлор додав, що є ймовірність згоди і Росії на приєднання США до переговорів, оскільки Путін зацікавлений у підтримці контактів зі США.

"Росіяни хочуть переговорів з американцями. Подивимося, наскільки вони (Путін і Байден, — ред.) Зможуть домовитися між собою з цього питання", — резюмував дипломат.

Повна версія інтерв'ю: Чи скаже президент Байден "так": велике інтерв'ю експосла США в Україні Вільяма Тейлора

Нагадаємо, 31 серпня почнеться офіційний візит до Вашингтона президента України Володимира Зеленського. 1 вересня він проведе перемовини з президентом США Джо Байденом.

Прямий ефір