Майже 5 млн доз вакцини отримає Україна до літа, — Степанов

Максим Степанов. Фото: moz.gov.ua

4,9 млн доз вакцини проти коронавірусу повинна отримати Україна у квітні і травні цього року згідно із підписаними договорами. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час засідання Кабінету міністрів сьогодні, 31 березня, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом". 

"Згідно з підписаними договорами, ми повинні отримати 4,9 млн доз вакцини упродовж двох місяців — за квітень і травень цього року. Крім того, потенційно у нас ще є щонайменше 1,5 млн доз вакцини, які ми повинні отримати. Коли я кажу "потенційно", то маються на увазі наші домовленості з Європейським Союзом щодо отримання вакцин, які нам обіцяють найближчим часом відправити в Україну", — сказав очільник МОЗ.

Усі ці вакцини Україна отримуватиме або за прямими контактами, або за ініціативою COVAX.

Крім цього, Степанов розраховує підписати контракти на постачання ще не менш як 15 млн доз препаратів.

"Я досить оптимістично налаштований і розраховую, що ми законтрактуємо ще щонайменше 15 млн. Коли ми говоримо про ці 15 млн доз і ті 22 млн (раніше у МОЗ повідомляли, що Україна уже має домовленості та контракти на понад 22 млн доз вакцин від різних світових виробників, — ред.), тобто разом 37 млн — це всі ті вакцини, які ми отримаємо упродовж 2021 року, щоб упродовж цього року вакцинувати переважну більшість дорослого населення України", — зазначив Максим Степанов.

Читайте також: 1 млн доз вакцини Pfizer отримає Україна до червня, — Ляшко

Водночас у МОЗ розраховують вакцинувати до кінця року більшість населення країни.

"Хочу акцентувати на цьому увагу, тому що є багато якоїсь інформації, є якісь експерти, які говорять, як і коли саме українці будуть вакциновані: в Україні переважна більшість людей будуть вакциновані упродовж 2021 року, буде надано безкоштовний доступ до вакцин", — наголосив міністр.

Він додав, що для пришвидшення отримання Україною вакцин до перемовин з партнерами на різних рівнях залучені, крім Міністерства охорони здоров’я, також Міністерство закордонних справ, прем’єрміністр та президент.

Нагадаємо, майже 19 тис. українців прищепили від COVID-19 за добу.

Прямий ефір