Чому Україна не може ввести подвійне громадянство, пояснив Зеленський (ВІДЕО)

Владимир Зеленский в Стэнфордском университете. Фото: president.gov.ua

Законодавство щодо подвійного громадянства в Україні не може бути універсальним. Це питання складне — через те, що в окупованому Криму, а також в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) Росія здійснює примусову паспортизацію українців. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на зустрічі зі студентами, викладачами та представниками експертного середовища Стенфордського університету (Каліфорнія, США) 2 вересня, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

"Я виступаю за подвійне громадянство. Українські парламентарі розглядають це питання. Але дуже важливо тут — чи дійсно це на часі саме сьогодні. Бо є складнощі. Стосовно тимчасової окупації нашого українського півострова. Ви знаєте правду, що є паспортизація, була вона довгою, понад 20 років здійснювалася паспортизація російськими паспортами громадян України на території Криму. Зараз відбуваються паралельні речі на території тимчасово окупованої частини Донбасу — близько 600 тис. російських паспортів роздали на наших, українських територіях, які зараз окуповані", — сказав президент.

Зеленський зазначив, що в мирний час це питання парламентарі могли б швидко проголосувати, зробивши його пріоритетним. Зокрема заради тих, хто має українське коріння, заради українців, великі діаспори яких проживають у США, Канаді — в усьому світі.

"Тому питання дуже складне саме через те, що є паспортизація", — зазначив очільник держави.

Він додав, що деякі люди, які мають інше громадянство, можуть завдяки такому закону отримати українське. Зеленський наголосив, що через перелічені складнощі потрібно правильно вибудувати законодавство щодо подвійного громадянства, і "воно не може бути універсальним". Підхід повинен бути окремим для кожної країни, для кожної громади.

https://youtu.be/4y5katdFGg8?t=1098

Читайте також: Великі очікування Зеленського: інтерв'ю президента про повернення Криму

Раніше повідомлялося, що окупаційна влада в ОРДЛО посилює тиск на громадян щодо оформлення паспортів РФ.

Читайте також: "На милування нема силування": нав'язування російських паспортів українцям в ОРДЛО прокоментував Зеленський

Прямий ефір