Чому немає остаточного рішення щодо нового візиту Зеленського до США, пояснив прессекретар президента

Сергей Никифоров. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський збирається взяти участь в 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН, яка відбудеться в Нью-Йорку наприкінці вересня. Однак в якому форматі буде його участь — онлайн або офлайн — питання відкрите. Про це розповів прессекретар президента України Сергій Никифоров у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом".

За його словами, Зеленський поїде до США, якщо ця поїздка принесе користь.

"Він ухвалюватиме рішення, виходячи з доцільності. Адже витратити купу часу — день туди, день назад на переліт — заради того, щоб постояти на трибуні ООН? Звичайно, ні. Повинна бути якась користь. Якщо користь — якісь домовленості, якісь зустрічі, підписання якихось документів — виправдовує цю витрату часу, президент вирішить летіти. Якщо не виправдовує, якщо це просто церемоніальна поїздка, то він вирішить не летіти. Тому все залежить від президента. Але зараз десь 50/50", — зазначив Никифоров.

Під час виступу на Генасамблеї Зеленський, зокрема, торкнеться теми Кримської платформи. Адже в ООН входять 193 країни, і кожна з них може приєднатися до декларації, підписаної на саміті Кримської платформи 23 серпня.

"Я думаю, що президент може презентувати цю платформу і може ще раз запросити (приєднатися до неї, — ред.). Все-таки ООН — це 193 країни. Він може запросити ці країни приєднатися до Кримської платформи. Це було б хорошим жестом" , — додав прессекретар.

Повна версія інтерв'ю: Нова поїздка Зеленського до США та зустріч із Путіним: "Взгляд с Банковой" із прессекретарем президента Сергієм Никифоровим

Медіа-партнери
Прямий ефір