Початок будівництва КНУ ім. Шевченка та день народження Джоан Роллінг — 31 липня в історії

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо понеділок, 31 липня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

31 липня 1837 року розпочалось будівництво головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Автором проєкту став відомий архітектор італійського походження Вікентій Беретті. Будівля була зведена у стилі класицизму.

Її головна особливість — яскравий червоний колір фасаду. Чому був обраний саме червоний, достеменно невідомо. Існує безліч версій. Одна з них зводиться до того, що корпус мав бути коричневим. Але фарбу змішали неправильно, тому будівля і почервоніла.

За свою історію навчальний заклад неодноразово зачинявся, а також змінював назву. Зараз Київський університет носить ім'я відомого українського поета Тараса Шевченка і є одним із найкращих вишів України. У різний час тут навчалися історик Михайло Грушевський, письменник Володимир Винниченко, політик В'ячеслав Чорновіл.

Одній з найвідоміших письменниць у світі Джоан Роулінг сьогодні виповнюється 58 років. Передусім вона відома, як авторка серії романів про Гаррі Поттера. Історію про юного чарівника Роулінг вигадала у потягу. Щоправда, у видавництві першої книжки "Гаррі Поттер і філософський камінь" письменниці відмовили понад 10 агенцій. Коли історію опублікували, популярність була шалена. Згодом авторка написала продовження.

Історію про юного мага успішно екранізували. Гаррі Поттер — це третя за касовими зборами серія фільмів, а Роулінг — одна з найбагатших і найвпливовіших жінок Великої Британії. Письменниця підтримує Україну у боротьбі з російською агресією, і її фонд спрямував на допомогу українським дітям майже мільйон фунтів стерлінгів.

31 липня 1991 року був укладений договір про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь між СРСР і США. Свої підписи у Москві під документом поставили тодішній американський та радянський лідери Джордж Буш і Михайло Горбачов.

Договір встановлював рівні для сторін ліміти кількості боєзарядів та засобів їхнього доставлення, а також ліміти на вагу балістичних ракет. Це була перша така угода між СРСР і США. Після 1991 року документ неодноразово доповнювали й продовжували.

У лютому 2023 року російський диктатор Путін заявив, що призупиняє участь в угоді про стратегічні та наступальні озброєння. Це стало одним із чергових свідчень агресивної поведінки Росії і загрози для глобальної стабільності.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір