Після важких поранень вчиться жити заново та розповідає про це у блозі — історія бійця підрозділу "Кракен"

Андрій Єфимов. Скриншот: kanaldim

Після ворожого обстрілу на Донбасі 27-річний Андрій Єфимов дивом залишився живим. Все тіло було понівечене уламками ворожого снаряду, а очі нічого не бачили. Боєць підрозділу "Кракен" пережив 9 операцій. На щастя, лікарям вдалося врятувати ліве око. Зараз чоловік починає життя з початку, веде свій блог та будує плани з коханою, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Після ворожого обстрілу на Донбасі Андрій Єфимов дивом залишився живим. Прокинувся лише в реанімації, зрозумівши, що нічого не бачить, а все тіло було понівечене уламками ворожого снаряду. Лікарям вдалося врятувати лише ліве око.

27-річний Андрій Єфимов народився у Харкові. Після дев'ятого класу навчався на теплотехніка в коледжі архітектури та дизайну. Паралельно з навчанням хлопець працював, захоплювався автомобілями та технікою та завжди займався спортом. У 2017 році Андрій разом з рідним братом вирішили приєднатися до лав Національної гвардії України.

"Ми сказали, що ми хочемо в зону АТО. Коли потрапили на розподіл, нас хотіли відправити на "Десну". Ми пішли до підполковника, сказали, що в нас хороша фізпідготовка. Він побачив, що ми спортивні, і сказав, я вас запишу, нам такі бійці потрібні в зону АТО. Нас відправили до Маріуполя, у військову частину. Перед цим ми пройшли навчання", — пригадує ветеран Андрій Єфимов.

Півтора року Андрій займався перевезенням ув'язнених, служив у конвої. Чоловік отримав статус учасника бойових дій та демобілізувався. Вдома влаштувався на роботу в охоронну фірму. Згодом увійшов до складу дружини, яка патрулювала місцеві парки, а пізніше кардинально змінив діяльність і потрапив у сферу продажів.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, Андрій одразу взяв до рук зброю. Став стрільцем у спецпідрозділі "Кракен". Пів року він боронив країну на харківському напрямку. Через пів року після оборони Харківської області Андрій вирушив на Донбас. Там, пригадує воїн, обстріли велися постійно, працювали снайпери.

"На Донбасі найстрашніший момент запам'ятався. Ми були на позиції з напарником. Відстрілювалися. Перезаряджали магазин та по черзі вели інтенсивний вогонь. Він висовувався і прицілювався постійно. Я йому казав, щоб він так довго не затримувався, бо снайпер працює. Тут просто чую свист, постріл, і напарник падає вниз. Я розумію, що в нього поцілили. Він хрипів. Я зрозумів, що у нього в чолі дірка", — розповідає ветеран.

У цьому бою він отримав кілька контузій, але продовжив службу. Весь цей час Андрія підтримувала його кохана Олеся. Вони спілкувалися, мріяли та будували плани. Захисник знімав відео про службу, який викладав у TikTok, щоб показати війну всьому світу. Так було до 11 лютого 2023 року, коли Андрій отримав важкі поранення під Бахмутом.

"Я пам'ятаю, це мене оглушило, був сильний вибух. Мене відкинуло на кілька метрів вгору й кинуло об землю. В цей момент я подумав, що вже на тому світі", — пригадує Андрій Єфимов.

Андрію вдалося вижити. Реанімували воїна в Краматорську, продовжили лікування у Дніпрі, а далі перевезли до Києва, де він пробув 9 місяців.

"В мене багато поранень. Найбільший шрам на нозі. Робили пластику кістки, з таза взяли кістку та сюди пересадили. Тут кістка відкололася, можна шрам побачити. На животі зробили операцію, уламки витягнули. На руках були операції. Обличчя повністю посічене осколками, зламаний ніс, праве око лікарям довелося видалити", — каже ветеран.

Після численних операцій чоловіку відновили зір на праве око. Весь цей час поруч з ним була його кохана Олеся.

"Тоді, коли я його вперше побачила, то не здивувалася. Коли я їхала до нього, то вже знала, що з ним. Я приїхала, помила його, доглядала. Точніше жила біля нього, спала на канапці", — каже дружина Андрія Олеся Єфимова.

Дівчина допомогла коханому повернутися до нормального життя. Нещодавно вони одружилися і почали вести блог.

"На фронті знімав періодично, коли були в безпечній зоні. Людям було цікаво дивитися, були мільйони переглядів. Коли потрапив в лікарню, то теж намагався щось знімати. Як підтягуюся на ліжку, як перші кроки роблю, як лікуюся. Аби мотивувати інших", — резюмував ветеран Андрій Єфимов.

Нині в Андрія тисячі підписників в соціальних мережах. Воїн починає життя з початку, мріє, планує та вигадує нові блогерські проєкти.

Читайте також: Після складної ампутації виборов перепустку на Паралімпійські ігри в Парижі — історія ветерана   

Прямий ефір