Після масованих обстрілів люди активно виїжджають зі Слов'янська

Слов'янськ. Фото: pravda.com.ua

Російські війська обстріляли одинадцять населених пунктів Донецької області у неділю, 3 липня. Про це сьогодні, 4 липня, повідомила кореспондентка Альона Грамова в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

Росіяни били по Слов'янську, Краматорську, Бахмуту, Соледару, Сіверську, Авдіївці, Мар'їнці, по населених пунктах поблизу лінії зіткнення.

Лише у Слов'янську через масований обстріл сталося 19 пожеж. Місто було вкрите пеленою диму. Шестеро мирних жителів загинули, ще 19 людей зазнали поранень.

Після активних обстрілів у Слов'янську з'явилася велика кількість охочих виїхати у безпечніші місця. Раніше Національна поліція, рятувальники, місцева влада буквально вмовляла місцевих жителів евакуюватись. А вже сьогодні 85 людей записалися на евакуацію. Наразі на "гарячій лінії" відповідають, що евакуаційні автобуси вже заповнені, записатися можна лише на 5 липня.

"Якщо в місті не буде мирного населення, це буде добре для самого населення, не для мене, не для комунальних служб. Це в першу чергу робиться для безпеки людей. Ще раз хочу сказати, що алгоритм один і той же. На жаль, нічого нового не буде. Ми пройдемо той самий шлях, який пройшли і Сєвєродонецьк, і Лиман, і зараз Лисичанськ проходить, і інші міста. Спочатку відмова виїхати, а потім немає можливості, а бажання з'являється", — сказав голова Слов'янської військової адміністрації. Вадим Лях.

Збройні сили України роблять все можливе, щоб утримати та зберегти міста Донеччини. Росіяни не залишають спроб взяти під свій контроль частину траси "Лисичанськ-Бахмут".

"Бахмутський район на сьогодні — найнебезпечніший район у Донецькій області. Заклики про евакуацію з цього району та з самого Бахмута, де залишаються близько 20 тисяч мирних жителів, також завжди звучать із вуст голови Донецької військової обласної адміністрації Павла Кириленка", — зазначила Грамова.

Читайте також: Обстріл Слов'янська та Краматорська, відведення ЗСУ з Лисичанська: яка ситуація на Донбасі

Нагадаємо, дев'ять мирних жителів Донецької області, серед яких двоє дітей, загинули внаслідок російських обстрілів 3 липня. Під масштабним обстрілом росіян опинилися Слов'янськ та Краматорськ.

Глава СБУ Іван Баканов заявив, що обстріл Слов'янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню вкотре свідчить, що Росія цілеспрямовано обирає своїми цілями цивільні, а не військові об'єкти.

Прямий ефір